REKLAMA

Prace na zakopiance opóźnione przez kłopoty Astaldi

Katarzyna Waś-Smarczewska2018-12-04 11:20redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-12-04 11:20
fot. Piotr Guzik / FORUM

Prawie 400 nieopłaconych faktur na kwotę bliską 23 mln złotych - tyle zaległości miało Astaldi wobec ok. 60 podwykonawców pracujących przy budowie zakopianki.

Problemy firmy przybrały na sile w październiku tego roku, o czym pisał Adam Torchała w tekście "Astaldi na skraju bankructwa. Co z polskimi kontraktami?".

- Wpłynęło 400 faktur na łączną kwotę 23 mln zł, z czego 12 mln zł zostało już wypłacone podwykonawcom przez GDDKiA. Pierwsze faktury wpłynęły do oddziału GDDKiA w Krakowie w październiku 2018 roku - mówi Onetowi Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA w Krakowie. - Do tej pory od początku do końca listopada 2018 roku 32 firmom GDDKiA wypłaciła pieniądze, a 36 wykonawców przesłało jeszcze wnioski o wypłatę i te wnioski z fakturami są weryfikowane. Po zweryfikowaniu należne pieniądze zostaną wypłacone - dodaje.

Problemy z finansowaniem odbijają się na tempie prac. Jak tłumaczy Mikrut, drążenie tunelu jest opóźnione o ok. 2 tygodnie. Prace są jednak realizowane, mimo że wolniej, a GDDKiA nie rozważa rozwiązania umowy z włoską firmą.

GDDKiA zaznacza, że wypłaca należności bezpośrednio podwykonawcom Astaldi.

Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów.

Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
a-zet
Aresztować paru włoskich managerów i pieniądze się znajdą

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki