REKLAMA

Polski Fundusz Rozwoju planuje prezentację strategii we wrześniu

2016-08-10 12:52
publikacja
2016-08-10 12:52
fot. Marek Wiśniewski / FORUM

Polski Fundusz Rozwoju planuje zaprezentowanie strategii rozwoju we wrześniu i zakłada, że platforma instrumentów wsparcia inwestycji ruszy na początku 2017 roku, poinformował prezes Paweł Borys.

"We wrześniu chcemy pokazać strategię. Trwają prace nad contact center i platformą cyfrową z jednolitą strukturą instrumentów wsparcia inwestycji, która powinna zostać uruchomiona na początku przyszłego roku" - powiedział Borys w rozmowie z ISBnews. 

Wcześniej podawano, że zgodnie z przyjętym przez Polski Rząd Planem Odpowiedzialnego Rozwoju grupa Polskiego Funduszu Rozwoju ma zostać utworzona do końca 2016 roku. 

Grupa ma integrować w ramach spójnej strategii i profesjonalnych standardów zarządzania takie instytucje, jak m.in.: KUKE, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Agencja Rozwoju Przemysłu. 

Centrum strategicznym tworzonej grupy jest spółka Polski Fundusz Rozwoju S.A. utworzona przez przekształcenie spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe S.A., zakończone w kwietniu 2016 roku. Główne obszary działalności Polskiego Funduszu Rozwoju to wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, finansowanie i promocja innowacji, projekty infrastrukturalne, rozwój eksportu oraz inwestycji zagranicznych.

Sebastian Gawłowski

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki