REKLAMA

Podwyżki w Amazonie w Stanach Zjednoczonych. Sprawdzamy, ile zarabia się w Polsce

2021-04-29 14:40
publikacja
2021-04-29 14:40
fot. Tada Images / Shutterstock

Amazon ogłosił, że podniesie pensję godzinową pracowników m.in. centrów dystrybucyjnych o 0,50 dol. do 3 dol. Łączny koszt podwyżek dla giganta technologicznego wyniesie 1 mld dolarów. 

"Ponad 500 tys. pracowników zauważy wzrost (pensji przyp. red.) od co najmniej 50 centów do 3 dolarów za godzinę, co stanowi inwestycję w wysokości 1 mld dolarów w postaci dodatkowego wynagrodzenia", podał Darcie Henry, dyrektor wykonawczy Amazona w poście na blogu korporacyjnym. Nowe stawki będą wprowadzane od połowy maja do początku czerwca. 

Podane podwyżki nie wpływają jednak na płacę minimalną dla zatrudnionych w Amazonie w Stanach Zjednoczonych. Podstawowe wynagrodzenie wynosi bowiem 15 dol. za godzinę pracy. 

W Polsce minimalna stawka godzinowa wynosi natomiast 20 zł/h brutto. W grudniu Magdalena Rangosz-Kalinowska podała w komunikacie przesłanym Redakcji, że obecnie Amazon zatrudnia 18 tys. osób. 

"Od 1 września 2020 wprowadziliśmy podwyżki, pracownicy poziomu początkowego i liderzy zespołów, którzy pracują w Amazon co najmniej 24 miesiące, zarabiają odpowiednio 22 zł i 27 zł na godzinę, mogą również otrzymać dodatkową premię miesięczną w wysokości do 15%, uzależnioną od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu. W ciągu najbliższych 12 miesięcy niemal 100% osób obecnie zatrudnionych w centrach logistycznych, realizujących zamówienia klientów, otrzyma podwyżkę wynagrodzenia związaną ze stażem pracy lub zmianą stawki godzinowej. Wynagrodzenie pracownika poziomu początkowego, który jest zatrudniony ponad 2 lata i przychodzi do pracy zgodnie z grafikiem, wyniesie 3992 zł brutto. Osoba, która właśnie dołączyła do naszego zespołu, zarobi 3629 zł brutto wraz z premią za frekwencję", podała Magdalena Rangosz-Kalinowska, PR manager z Amazona. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
talmud
to sa "podwyżki" to jest prawdziwy "dobrobyt".....john aka jasiu zarabia $7.50/h.....a resztę dostaje od "państwa ....w karcie na żywności"...tymczasem boss został "bilionerem"......LMAO
grab
$5 brutto zarabia Polski pracownik w Amazonie, a w USA min. $15. Jesteśmy białymi murzynami.
mooooo
Ale od 3 mają w usa wchodzą podwyżki od 6-10% na wszystko
qart
50 centów, 20 usd tygodniowo :-). Majją gest.
NIGDY u nich nic nie kupię, bo oni stoją za coraz większą cenzurą w USA, traktowaniem ludzi jak maszynki.
grzegorzkubik
Temat do rozważań jest prosty. Odbudowujemy gospodarkę, tworzymy inwestycje by Amazon stał się firmą ostatniego wyboru albo wybieramy styl PO czyli zamrażamy kasę z UE i czekamy na instrukcje od Tuska. Ja sądzę, że Polacy już chcą lepiej zarabiać i mieć szansę w Polsce na mieszkanie. Nie ma czasu do stracenia. Już Temat do rozważań jest prosty. Odbudowujemy gospodarkę, tworzymy inwestycje by Amazon stał się firmą ostatniego wyboru albo wybieramy styl PO czyli zamrażamy kasę z UE i czekamy na instrukcje od Tuska. Ja sądzę, że Polacy już chcą lepiej zarabiać i mieć szansę w Polsce na mieszkanie. Nie ma czasu do stracenia. Już znalazła się kasa na 75 tys. mieszkań i już trzeba otwierać dobre inwestycje dla kraju. Dziś.
volksempfanger
Czyli ogólnie Amazona nie polecasz.
sel odpowiada volksempfanger
Ogólnie firmy muszą uważać po podpisując umowę z A nie mogą sprzedać nigdzie indziej?, a to oznacza przejęcie firmy za darmo.
volksempfanger odpowiada sel
Ale mi chodziło o bieganie z paczkami na czas.
shocke
Lewaku, jeśli chcesz więcej zarabiać to podnieś swoją wartość na rynku pracy a nie głosujesz na PiS i myślisz że Kaczyński z Morawieckim załatwia Ci dobra pracę i tak masz nadzieję od 6 lat haha, dlaczego wyborcy PiS to takie dzbany?
1as
Krótko mówiąc, Amazon nie daje podwyżki, tylko dostosowuje sie do wymaganego prawem minimum.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki