Miedwiediew: Oskarżanie mnie o korupcję jest nieuczciwe

2017-04-04 16:14
publikacja
2017-04-04 16:14

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył we wtorek, że oskarżanie go o korupcję jest "nonsensem" i że takie zarzuty są "umotywowane politycznie" i "nieuczciwe" - informuje agencja RIA Nowosti.

Miedwiediew: Oskarżanie mnie o korupcję jest nieuczciwe / fot. Dmitry Astakhov / FORUM

Miedwiediew powiedział podczas wizyty w obwodzie tambowskim, że akcje protestacyjne i napaści na rząd organizują ci, którzy dążą do realizacji własnych celów politycznych. Dodał, że ludzie ci próbują pokazać, iż władza "źle się prowadzi", a oni sami są lepsi od wszystkich innych.

Reuters odnotowuje, że w niedawnym materiale wideo walczący z korupcją we władzach opozycjonista Aleksiej Nawalny zarzucił Miedwiediewowi, iż posiada on wiele luksusowych domów. Na portalu YouTube to nagranie obejrzano ponad 14 milionów razy. Wywołało ono falę niedawnych protestów w Rosji.

26 marca tysiące ludzi przyszły w wielu miastach Rosji na demonstracje przeciwko korupcji zwołane przez Nawalnego. Wielotysięczne protesty odbyły się w Moskwie i w Petersburgu; w stolicy Rosji policja zatrzymała ponad 1000 osób.

Uczestnicy protestów, które odbyły się w kilkudziesięciu miastach Rosji, żądali wyjaśnienia przez władze faktów, które Nawalny wraz ze swą Fundacją Walki z Korupcją (FBK) przedstawił w materiale śledczym na temat domniemanego ukrytego majątku Miedwiediewa. Chodzi o warte miliony dolarów obiekty w Rosji i za granicą, którymi - według FBK - rosyjski premier dysponuje poprzez sieć fundacji kierowanych przez powiązane z nim osoby.

Dzień po protestach Nawalny został skazany na 15 dni aresztu; zarzucono mu, że podczas zatrzymania stawiał opór funkcjonariuszom władzy. (PAP)

az/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~bolek
Nie Nawalny, tylko Nawalnyj.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki