REKLAMA

Mennica Polska ma zamówienie z NBP na 131,38 mln zł

2023-12-07 19:20
publikacja
2023-12-07 19:20

Mennica Polska otrzymała roczne zbiorcze zamówienie Narodowego Banku Polskiego o wartości 131,38 mln zł na produkcję i dostawę w roku 2024 monet powszechnego obiegu - poinformowała spółka w komunikacie.

Płatność z tytułu realizacji zamówienia następować będzie sukcesywnie, w ciągu 14 dni, po dostawie przez Mennicę Polską do Narodowego Banku Polskiego poszczególnych partii zamówionych monet. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (1)

dodaj komentarz
rjordan
Kiedy ten gł. bankier RP z pl. Powstańców wycofa moniaki 1,2 gr (a może i 5gr) z obiegu. Już w 2014r oddanie ich produkcji do W. Brytanii zachwiało finansami Mennicy Polskiej. Przecież ceny tak poszybowały do góry, że ludzie nie biorą tych groszków przy kasach, gdy jak się okazuje, że kasjerowi brakuje ich w kasie do wydania reszty.Kiedy ten gł. bankier RP z pl. Powstańców wycofa moniaki 1,2 gr (a może i 5gr) z obiegu. Już w 2014r oddanie ich produkcji do W. Brytanii zachwiało finansami Mennicy Polskiej. Przecież ceny tak poszybowały do góry, że ludzie nie biorą tych groszków przy kasach, gdy jak się okazuje, że kasjerowi brakuje ich w kasie do wydania reszty. Za to może MP dać do produkcji 10 zł w postaci monety. Przecież takie monety dłużej rotują niż pieniądz papierowy. Ciekawe kiedy p. prof. wpadnie na taki pomysł wraz ze swoimi analitykami.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki