Komendant główny policji Zbigniew Maj złożył rezygnację

Komendant główny policji insp. Zbigniew Maj złożył rezygnację - dowiedziała się w czwartek PAP ze źródeł zbliżonych do komendy głównej. Informację potwierdził p.o. rzecznika KGP mł. insp. Marcin Szyndler.

Zbigniew Maj ogłasza swoją rezygnację
Zbigniew Maj ogłasza swoją rezygnację (fot. Krystian Maj / FORUM)

Szyndler nie chciał ujawnić powodów rezygnacji szefa KGP. Poinformował, że o godz. 11 w Komendzie Głównej Policji odbędzie się konferencja insp. Maja.

Insp. Zbigniew Maj został komendantem głównym policji w grudniu. Wcześniej był zastępcą szefa pomorskiej policji. Zastąpił na stanowisku gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego, który kierował policją od lutego 2015 r.

Insp. Maj: Złożyłem dymisję, żeby nie obciążać całej formacji

Wiem, że przygotowano wobec mnie prowokację przez byłych pracowników Biura Spraw Wewnętrznych; złożyłem rezygnację, żeby nie obciążać całej formacji - powiedział w środę komendant główny policji insp. Zbigniew Maj, który w środę podał się do dymisji.

"Zacząłem wprowadzać reformę zarówno Komendy Głównej Policji, jak i zmiany w stylu pracy, zarządzaniu poszczególnych komend wojewódzkich. Przeprowadziłem audyt w Biurze Spraw Wewnętrznych (...) Dotknąłem układów, które od lat funkcjonowały w wielu miejscach w policji, i zostałem zaatakowany" - mówił insp. Maj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Jak dodał, od kilku tygodni docierają do niego sygnały o różnych sprawach, które "rzekomo toczą się" przeciwko niemu w prokuraturze w Łodzi. "Docierają do mnie informacje o tym, że mam wręcz być zamieszany w sprawy korupcyjne" - powiedział.

"Czarę goryczy przelał wczoraj fakt, kiedy na komisji sejmowej poseł opozycji zapytał mnie wprost o kwestie prowokacji wobec mojej osoby. Wiem, że przygotowano wobec mnie prowokację przez byłych pracowników Biura Spraw Wewnętrznych (KGP); wiem, że wykorzystano materiały sprzed kilkunastu lat, kiedy prowadziłem pracę operacyjną" - powiedział.

"Żeby moja osoba nie była obciążeniem dla policji, dla całej formacji, oddałem się do dyspozycji przełożonych" - oświadczył KGP.

Szef MSWiA będzie rekomendował przyjęcie rezygnacji szefa policji

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak będzie rekomendował premier Beacie Szydło przyjęcie rezygnacji komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja - poinformował w czwartek resort. Wiceminister Jarosław Zieliński powiedział, że rezygnacja była osobistą decyzją komendanta.

Podkreślił, że nic nie wie o operacji, jaką miało prowadzić Biuro Spraw Wewnętrznych wobec insp. Maja. "Ja tego nie potrafię komentować, nic mi na ten temat nie wiadomo" - powiedział Zieliński.

(PAP)

gdyj/ jra/ mkz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~szybko

W takim tępie wszystkie stołki zajmą w 4 miesiące.

! Odpowiedz
0 3 -zbyszek1

Jednego ćwoka ze stada ćwoków ubyło. Ten cham spod białostockiej wsi który stał koło Maja jak demaskowali Bizancjum jakie stworzył poprzedni komendant też powinien zniknąć. Nie godzi się aby takich chamów wpuszczać do przyzby a co dopiero do rządu Rzeczpospolitej.

! Odpowiedz
1 5 ~Kotekbrytyjski

CALA POLSKA SIE Z WAS SMIEJE.....

! Odpowiedz
0 3 ~Jasko

Co za kraj. Jak nie prowokacje, to nielegalne podsłuchy... Jak żyć panie prezesie, czy to pan tym wszystkim zawiaduje?

! Odpowiedz
0 5 ~mierniczy

Co prawi i sprawiedliwi wyciągną kogoś z kapelusza, to wpadka.

! Odpowiedz
0 1 ~jan

czysty napewno nie jest, boi sie, ucieka bo ma nadzieje ze wtedy przestana moze zagladac mu w przeszlosc

! Odpowiedz
2 2 ~nnx

taka Polska uczciwi ludzie sa niszczeni

! Odpowiedz
4 7 ~Adam

to jest ten co mu sie niby luksusy pracy nie podobały?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil