Jak się walczy z inflacją [Podcast]

Najszybszy od 8 lat wzrost cen wyszedł poza tabele publikowane przez Główny Urząd Statystyczny i stał się przedmiotem publicznej dyskusji – i to nie tylko na warszawskich salonach.

W antyinflacyjnym wydaniu Pulsu Biznesu do słuchania Piotr Bielski, szef Departamentu Analiz Ekonomicznych Santander Banku Polska powie o tym czy odnotowane w styczniu przez GUS 4,4 proc. inflacji to dużo czy mało. Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP opowie o tym, kto się z takiej inflacji może… cieszyć. Trochę o tym wie, bo do niedawna był dyrektorem w Ministerstwie Finansów. Z Małgorzatą Starczewską-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego i Towarzystwa Ekonomistów Polskich porozmawiamy o tym kto i jak powinien (był) walczyć z inflacją, zaś Kamil Cisowski z Domu Inwestycyjnego Xelion przekaże garść wskazówek na temat antyinflacyjnych tarcz. Na koniec Krzysztof Kolany, główny ekonomista Bankier.pl, opowie o tym, czy w obliczu kampanii prezydenckiej można spodziewać się antyinflacyjnych pomysłów ze strony polityków.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 piotr76

Póki co to inflację ładnie niwelował rynek mieszkaniowy. Ale jeszcze trochę, a PLN zacznie parzyć w łapki także drobnych oszczędzających, którzy z nieruchomości to mogą sobie pozwolić co najwyżej na plac na cmentarzu. I wtedy dopiero zacznie się jazda ze spiralą inflacyjną, cenami walut. metali szlachetnych itd.

! Odpowiedz
0 0 jendreka

Jest tylko jeden skuteczny sposób na inflację, popyt. Ale ludzie są za bardzo pazerni by można to użyć.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil