REKLAMA

Arłukowicz: Nie będę kandydował na przewodniczącego PO

2020-01-17 13:26, akt.2020-01-17 13:38
publikacja
2020-01-17 13:26
aktualizacja
2020-01-17 13:38
fot. Michał Kość / FORUM

Podjąłem decyzję o przerwaniu swojej kampanii wewnętrznej i wsparciu kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w kampanii wyborczej - poinformował w piątek europoseł PO Bartosz Arłukowicz. Jak dodał, oznacza to, że nie będzie kandydował na szefa PO.

"Już dzisiaj podjąłem decyzję o przerwaniu swojej kampanii wewnętrznej i wsparciu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w kampanii wyborczej. Dzisiaj staję obok Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, oddaje się do pełnej dyspozycji na najbliższe miesiące i ruszamy z panią marszałek w kampanię" - powiedział Arłukowicz.

Dopytywany przez PAP dodał, że oznacza to, iż nie będzie kandydował na przewodniczącego Platformy.

"Jak najszybciej powinniśmy wybrać szefa i jak najszybciej wszyscy w pełnym składzie, z pełnym zaangażowaniem powinniśmy stanąć wokół Małgorzaty Kidawy-Błońskiej" - mówił Arłukowicz podczas wspólnej konferencji prasowej z kandydatką PO na prezydenta.

"Zwracam się do wszystkich koleżanek i kolegów z PO o to, żebyśmy podjęli próbę wybrania przewodniczącego Platformy Obywatelskiej już 25 stycznia w pierwszej turze, bo nie ma czasu. Musimy ruszać w kampanię prezydencką" - oświadczył.

Pytany, czy aby przyspieszyć wybranie nowego szefa PO, poprze w wyborach wewnętrznych szefa klubu KO Borysa Budkę, Arłukowicz odparł: "Ja popieram Małgorzatę Kidawę-Błońską i z Małgorzatą Kidawą-Błońską ruszamy w kampanię wyborczą". "Zaś co do wewnętrznych spraw PO wypowiem się w innym miejscu i w innym czasie" - podkreślił.

O funkcję szefa Platformy walczyć więc będzie Tomasz Siemoniak, Borys Budka, Joanna Mucha i Bartłomiej Sienkiewicz oraz Bogdan Zdrojewski.

Pierwsza tura wyborów przewodniczącego ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga 8 lutego. Wyboru będą dokonywać wszyscy członkowie partii w swoich kołach.

autor: Karol Kostrzewa, Piotr Śmiłowicz

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
staryznajomy
Tylko Zdrojewski moze cos w tej partii zmienić.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki