REKLAMA

Akcje Pharmeny zadebiutują na rynku równoległym GPW w piątek, 12 kwietnia

2019-04-09 18:06
publikacja
2019-04-09 18:06

Akcje Pharmeny zostaną wprowadzone na rynek równoległy GPW w piątek, 12 kwietnia - wynika z wtorkowej uchwały zarządu giełdy.

fot. / / Puls Biznesu

W marcu KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki, który został sporządzony w związku z planowaną emisją do 2.638.516 akcji zwykłych na okaziciela serii E. Oferta odbywa się na zasadach prawa pierwszeństwa dotychczasowych akcjonariuszy do objęcia nowych akcji. Objęcie akcji zadeklarował Pelion, większościowy udziałowiec Pharmeny.

Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 6 zł. Dniem ustalenia prawa poboru do akcji nowej emisji był 20 grudnia 2018 r.

Przyjmowanie zapisów w wykonaniu prawa poboru i zapisów dodatkowych zaplanowane jest na 15-30 kwietnia. Przyjmowanie zapisów na akcje nieobjęte w ramach wykonania prawa poboru i zapisów dodatkowych składanych przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie zarządu odbędzie się w dniach 21-22 maja.

Pharmena jest obecnie notowana na rynku NewConnect. Spółka planuje pozyskać z emisji akcji serii E ok. 15,3 mln zł.

Spółka podawała wcześniej, że większość funduszy pozyskanych z emisji (ponad 12 mln zł, w tym spłata pożyczki w wysokości 6 mln zł) przeznaczy na wprowadzenie suplementów diety do sprzedaży w Polsce i częściowo w wybranych krajach Unii Europejskiej.

Kolejne 2 mln zł pozyskane od inwestorów zostanie przeznaczone na przygotowanie wymaganej dokumentacji zgłoszeniowej oraz przeprowadzenie procesu rejestracji cząsteczki 1-MNA jako nowej żywności na następujących rynkach: Chiny, Indie, Japonia i Australia. Kwota 0,5 mln zł posłużyć ma przeprowadzeniu badań nad lekiem 1-MNA w modelach zwierzęcych obejmujących nowe wskazania.

Rolę oferującego w procesie oferty publicznej pełni Vestor DM. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki