REKLAMA

iTaxi wjeżdża do BZ WBK

Wojciech Boczoń2016-05-20 09:19analityk Bankier.pl
publikacja
2016-05-20 09:19

Weekendowa aktualizacja aplikacji mobilnej Banku Zachodniego WBK wniesie dwie ważne zmiany. Bank podepnie do portfela aplikację iTaxi pozwalającą zamawiać taksówki. Zniknie natomiast moduł SkyCash.

Bank Zachodni WBK oparł swoją aplikację mobilną o ideę tzw. superwalleta. Użytkownik, oprócz standardowych funkcji związanych z obsługą rachunku bankowego, może kupić ubezpieczenia, bilety autobusowe czy parkingowe.

Jak poinformował nas bank, najbliższa aktualizacja aplikacji mobilnej wniesie do programu kilka ważnych zmian. Nowa wersja powinna pojawić się w marketach już w ten weekend.

fot. jackryan89 / / YAY Foto

Nowością będzie moduł iTaxi, pozwalający klientom BZ WBK zamawiać taksówki. Użytkownik aplikacji będzie mógł z poziomu BZWBK24mobile wybrać samochód, ilość miejsc, korporację, sprawdzić ocenę kierowcy, a później na bieżąco monitorować status zamówienia. Po zrealizowanym kursie będzie mógł zapłacić kartą lub mobilnie w ciężar konta w BZ WBK.

Niestety, wraz z wprowadzeniem do oferty modułu iTaxi, z aplikacji BZWBK24mobile zniknie aplikacja SkyCash. Nieoficjalnie mówi się, że SkyCash narzucił nowe warunki współpracy, które dla banku i dostawcy superwalletu firmy Finanteq były nie do zaakceptowania. Z tego względu twórcy superwalleta zdecydowali się zakończyć współpracę z operatorem portmonetki, a w efekcie wycofać moduł z aplikacji banku.

Kolejną nowością będzie moduł TouchID, z którego będą mogli korzystać użytkownicy iPhone’ów. Pozwala on logować się do aplikacji za pomocą odcisku palca. Metoda jest alternatywą dla innych metod autoryzacji, np. mobilnego kodu PIN. Oczywiście z tej opcji skorzystają użytkownicy nowszych urządzeń, które zostały wyposażone w czytniki biometryczne. Podobne rozwiązanie wdrożyło już kilka innych banków, m.in. PKO BP, mBank, eurobank, Citi Handlowy, ING Bank Śląski i Bank Millennium. Na razie tylko Millennium pozwala korzystać z podobnej usługi posiadaczom telefonów z systemem Android.

BZ WBK wdroży też do aplikacji kilka mniejszych usprawnień. Będą to m.in. przelewy do ZUS, urzędu skarbowego czy doładowania na dowolny numer telefonu. 

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i branżowych raportów o bankowości. Redaktor prowadzący serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy ZBP. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska (2019). Laureat nagrody dziennikarskiej w XXIII edycji konkursu im. Władysława Grabskiego organizowanego przez NBP (2025). Tel. 881 083 389.

Tematy
Nawet 6 miesięcy za 0 zł. Skorzystaj z wyjątkowej oferty dla firm!
Nawet 6 miesięcy za 0 zł. Skorzystaj z wyjątkowej oferty dla firm!
Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~Flex
Nowa aplikacja umożliwi szybki kurs do najbliższej placówki w celu pożegnania się z krwiopijcą finansowym. Chyba w końcu już pora zamienić "banksters paradise" w solidny czyściec, z szeroko otwartym oknem na piekło!
~Robin121
Niestety coraz drożej za mniej.
~Klient_Niegodnego_ko
Radzę przeczytać tabelę prowizji i opłat od 1 sierpnia.
~Blask123
Ja nie jestem zadowolony ze swojego banku i zamierzałem się gdzieś przenieść. Jako "stary cierp" popieram takie akcję i niedługo zawitam w oddziale BZtu.
~marek
a ja jestem zadowolony z banku. i dałem już swoją opinię o koncie tu: https://miliony-polakow.pl/ . Fajna akcja, banki usłyszą wreszcie głos klientów:)
~niepelnosprawny_org
to byl dobry bank, mialem tam konto od poczatku, ale nowi wlasciciele (santander) go rujnują
~rysiek
ile bedzie kosztowała ta nowa usługa?
~mms
Jak trzy razy nie zamówisz w miesiącu odejmą Ci stówkę z konta oszczędnościowego.
~insider
Korzystanie z usługi będzie bezpłatne. Nie licząc oczywiście kosztu przejazdu, ale to w przypadku korzystania z taxówki standard :)
~klient
Tak własnie to ten BANK ) )

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki