Ruszają na podbój internetu, czyli 6 pomysłów na e-biznes

Grzegorz Marynowicz2010-08-31 12:08analityk Bankier.pl
publikacja
2010-08-31 12:08
Jakie pomysły na e-biznes mają młodzi przedsiębiorcy? Czy na polskim rynku pojawiły się ciekawe startupy? Zapraszamy do lektury cotygodniowego przeglądu nowych projektów internetowych portalu MamBiznes.pl.

W sieci pojawił się nowy projekt o nazwie serwis Szkicek.pl. Witryna jest miejscem gdzie każdy może wykazać się talentem malarskim. - Wystarczy zarejestrować się w serwisie i mieć chęć do naszkicowania czegoś fajnego, lub nie koniecznie - mówią pomysłodawcy strony. Osoby zarejestrowane w serwisie mają możliwość zapisania swojego dzieła oraz dzielenia się nim ze znajomymi. Użytkownicy Szkicek.pl mają także możliwość tworzenia dzieł, a utworzone obrazki można pobrać na lokalny dysk komputera.Dla osób szukających najtańszych usług kurierskich wystartował serwis Alarado.pl. Witryna jest porównywarką i wyszukiwarką usług kurierskich i pocztowych, która pozwala na odnalezienie oferty odpowiadającej podanym kryteriom.


Z kolei projekt Archiweo.pl to serwis, który pozwala na zarządzanie swoimi zbiorami online. Podstawowe funkcjonalności to katalogowanie kolekcji, możliwość ich sprzedaży, wymiany lub wypożyczenia. Jest to również serwis, który pozwala kojarzyć ze sobą użytkowników o wspólnych zainteresowaniach oraz pasjach. Pomysłodawcy serwisu mówią: Posiadasz rozmaite zbiory i domowe kolekcje? Brakuje Ci podręcznego i przyjaznego w obsłudze organizatora, do którego zawsze masz dostęp? U nas uporządkujesz swoje zbiory, nawiążesz nowe znajomości, a nawet powiększysz stan swojego posiadania, dzięki transakcjom prowadzonym z innymi użytkownikami – dodają twórcy projektu.Kilka dni temu w sieci pojawił się serwis iWypożycz.pl.pl. Witryna jest internetową wypożyczalnią i bazą ofert najmu z całej Polski. Każdy zarejestrowany internauta zyskuje dostęp do panelu, który umożliwia prezentowanie ofert oraz zawieranie transakcji. Dodawane przez użytkowników oferty szeregowane są według ich popularności oraz czasu dodania. Kategorie na witrynie podzielone są na województwa i sekcje tematyczne.Dla wszystkich fanów motoryzacji wystartował kolejny serwis o tej tematyce. Twórcy witryny Moteo.pl za zadanie stawiają sobie stworzenie przyjaznego miejsca w internecie, gdzie wszyscy miłośnicy samochodów, motocykli i skuterów będą mieli możliwość spotkania się, wymienienia się zdjęciami, uwagami i wiedzą na temat swoich pojazdów. Oprócz funkcjonalności społecznościowych portal ma dostarczać użytkownikom informacje przydatne w codziennej eksploatacji pojazdów. Witryna to także ciekawostki, filmiki oraz informacje o zbliżających się wydarzeniach.Ostatnim prezentowanym dziś startupem jest portal Ekorodzice.pl. Jak mówią jego pomysłodawcy jest to serwis społecznościowy, który ma wspierać zdrową ciekawość. Podzielony jest on na kilka sekcji jak: Newsy, Eksperci, Ekozabawy, EkoPaniDomu, Zdrowie i Galeria. Każda kategoria to bogate źródło wiedzy na temat ekologicznych aspektów wychowywania naszych pociech. - Tutaj każda ekomama docecni czyszczące właściwości octu czy kwasku cytrynowego, ekotata wyczaruje abażur z plastikowych butelek, a ich dzieci nie będą chcieli rozstawać się z szydełkowymi pacynkami i zabawkami zrobionymi z rurek po zużytym papierze toaletowym – dodają twórcy witryny.Chcesz zaprezentować swoją firmę w kolejnym przeglądzie startupów portalu MamBiznes.pl? Wyślij opis firmy na adres kontakt@mambiznes.pl.

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Źródło:

Do pobrania

iwypjpgiwypjpgiwypjpgiwypjpgiwypjpgiwypjpg
Grzegorz Marynowicz
Grzegorz Marynowicz
analityk Bankier.pl

Pomysłodawca i redaktor prowadzący serwisu MamBiznes.pl - pierwszego w Polsce projektu skierowanego wyłącznie dla młodych przedsiębiorców. W 2009 portal został przejęty przez Grupę Bankier.pl. Autor kilkuset artykułów i poradników dotyczących przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i e-biznesu. Pomysłodawca takich cykli jak: „Tak się robi e-biznes” czy „Startupy na dywaniku”. Tel.: 504 256 447

Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~andrzej
Swietna sprawa, polecam!
~Grabaż
Ja również znalazłem ciekawą stronkę - zaoszczędziłem dzięki niej 20zł ;) - polecam wszystkim http://tanietaxi.pl - porównywarka i wyszukiwarka ofert taxi. Można tam też sprawdzić cenę dowolnego kursu taxi w większości polskich miast.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki