REKLAMA
PIT 2023

Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2011

Hanna Hylińska2011-04-28 06:02
publikacja
2011-04-28 06:02
Bankier.pl ponownie przygotował ranking kredytów hipotecznych. W porównaniu do poprzedniego miesiąca zaszło kilka wyraźnych zmian. Wiosna przyniosła w niektórych bankach atrakcyjniejsze marże i niższy koszt kredytu.


W tym miesiącu ponownie zmieniliśmy profil osób, które chcą kupić mieszkanie za pieniądze banku. W kwietniu jest to bezdzietne małżeństwo trzydziestolatków. Zarabiają łącznie 4600 zł netto miesięcznie. Oboje mają umowy na czas nieokreślony od ponad roku. Mają samochód. Chcą wziąć kredyt na 30 lat na mieszkanie o wartości 250 tysięcy złotych. Chcą kupić mieszkanie o powierzchni 60 mkw. w miejscowości powyżej 100 tys. mieszkańców.W rankingu przedstawiliśmy dwie wersje kredytu. W pierwszej małżonkowie zaciągają zobowiązanie na 100 proc. wartości nieruchomości, czyli pożyczają 250 tysięcy złotych, w drugiej zaś mają wkład własny 50 tysięcy złotych, czyli potrzebują od banku 200 tysięcy zł.

Deutsche Bank PBC znów na podium


Deutsche Bank kolejny miesiąc broni pozycji lidera i zajmuje w rankingu pierwsze miejsce z łącznym kosztem kredytu 268 140 zł. Tuż za nim jest DnB Nord, a 10 tysięcy dalej Kredyt Bank.


* Od 2. roku kredytowania rata wyniesie 1513,98 zł
** Od 2. roku kredytowania rata wyniesie 1523,90 zł
Źródło: banki.


Spośród prezentowanych co miesiąc banków swoją ofertę wyraźnie poprawiły Nordea Bank Polska, Bank Pocztowy i Kredyt Bank. W zestawieniu brakuje jednak Raiffeisen Banku i HSBC – w przypadku obu instytucji, aby liczyć na przyznanie kredytu, konieczne są wyższe zarobki.

Najlepszy kredyt z wkładem własnym znajdziesz w DnB Nord


W tym miesiącu największe zmiany zaszły w ofercie banku DnB Nord. Tu przy 20-procentowym wkładzie własnym (50 tys. złotych) łączny koszt kredytu wyniesie 207 447 złotych. Bank znacznie obniżył marże kredytów, przez co klienci mogą liczyć na dużo korzystniejsze warunki kredytowe niż chociażby miesiąc temu.

Ranking z uwzględnieniem 20% wkładu własnegoŹródło: banki.Oprocentowanie w większości banków nie przekracza 6,00%. O łącznym koszcie kredytu hipotecznego decydują jednak nie tylko marża i stosowany Wibor, lecz także ubezpieczenia – pomostowe, niskiego wkładu, na życie, od utraty pracy – jeżeli bank takowych wymaga, prowizja i miesięczna opłata za konto, która może wynieść nawet ponad 20 złotych.

Weź oferty pod lupę i dokonaj dobrego wyboru


Przedstawione wyniki obrazują ofertę produktową poszczególnych banków na podstawie ich indywidualnych wyliczeń. Przed dokładnym wyliczeniem zdolności kredytowej przez bank warto zorientować się, które instytucje oferują najlepsze kredyty. Ma w tym pomóc powyższy ranking, a także porównywarka kredytów mieszkaniowych Bankier.pl. Później, już w oddziale wybranego banku, pracownik dokładnie zbada naszą zdolność kredytową i to, jak w przeszłości radziliśmy sobie z zobowiązaniami finansowymi, jeśli takowe zaciągaliśmy. Ważna jest tu obsługa kart kredytowych, limitów w koncie i kredytów gotówkowych czy też płatności ratalne. To wszystko wpływa na decyzję banku co do przyznania lub odmowy kredytowania oraz na same warunki, które klient może uzyskać, zaciągając zobowiązanie nieraz na kilkadziesiąt lat.

Hanna Braun,
Redaktor Bankier.pl
h.braun@bankier.pl

Źródło:

Do pobrania

tabeladotekstu2pngtabeladotekstu2png
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~pośrednik
Co to za głupi ranking. Ludzie nie czytajcie tych bzdur. Ciekawe ile DB zapłacił bankierowi żeby znalazł się na I miejscu.
Pozdrawiam
~polecam
Dnia 2011-04-28 o godz. 10:04 ~eR napisał(a):
> Jak do tego rankingu ma się oferta BNP Paribas Fortis?
> Pierwsze 3 lata marża 0,79, później 1,29? Czy nie powinni
> się znaleźć w zestawieniu? Szukam właśnie najlepszej oferty
> na kredyt 150 tys., 15 lat... Może coś polecicie?
BZWBK jest ok
~gosc
Witam, proponuję Pani redaktor trochę bardziej sprawdzić informację które mają być pomocą dla innych. W DnBNORD taka marżą- jest oczywiście ale prosze napisać co i za ile trzeba kupić aby ją otrzymać.
~szukam kredytu
szukam kredytu i już trochę wiem - więc mogę powiedziec że artykuł nie zawiera prawdziwych zestawień. nie wiem czemu i o co tu chodzi ale autor zapomniał napisać że np w DnB Nord dochody trzeba mieć na poziomie min. 4000 zł /jedna osoba w gosp dom/ a przy czterech min 6500zł więc ta zdolność jest wyssana z palca. W Deutsche Banku szukam kredytu i już trochę wiem - więc mogę powiedziec że artykuł nie zawiera prawdziwych zestawień. nie wiem czemu i o co tu chodzi ale autor zapomniał napisać że np w DnB Nord dochody trzeba mieć na poziomie min. 4000 zł /jedna osoba w gosp dom/ a przy czterech min 6500zł więc ta zdolność jest wyssana z palca. W Deutsche Banku doliczcie sobie koszy konta 35zł albo gdy bez konta 1% dodatkowo. wiec skąd DB jest na 1 miejscu?????? żeby wiedzieć gdzie jest dobry kredyt trzeba samemu podzwonić pochodzić wtedy bedziecie miec wiarygodne info !!!!!!!!!!
~A.S.
A co z BNP Paribas Fortis? Dwuwalutowy Kredyt Mieszkaniowy jest nr 1 na rynku. Gratuluję autorowi artykułu za rzetelne informowanie czytelników. Szkoda, że autor wybiórczo traktuje oferty na rynku...
~Marta
Jak szukać ofert to tylko u doradcy przynajmniej w jednym miejscu , ja korzystałam z pomocy Open finance i jestem bardzo zadowolona przynajmniej mam pewnośc że podjełam odpowiednia decyzję!
~tymek
kolejny, który nie pokazuje jednak dostępności, która gra kluczową rolę
~oliwia
masz racje, teraz sie okazuje ze to niekoniecznie cena jest najwieksza przezkoda ale brak checi banku do wspolpracy. tez juz sie borykam z tym tematem jakis czas
~Arek odpowiada ~oliwia
I było się męczyć? Swój kredyt brałem przez opena, wybrałem bank z najlepszą ofertą i teraz jestem na swoim. Szkoda czasu przebijać się przez dziesiątki reklamowych ofert w banku skoro można sprawnie w jednym.
~Jaga
To racja ale ja i tak uważam, że jak szukać kredytu to tylko przez doradcę, przynajmniej w jednym miejscu i możemy spać spokojnie...

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki