REKLAMA

Radość na Wall Street po danych o inflacji w USA

2022-08-10 22:08
publikacja
2022-08-10 22:08
Radość na Wall Street po danych o inflacji w USA
Radość na Wall Street po danych o inflacji w USA
fot. LUCAS JACKSON / / Reuters

Nieoczekiwanie gwałtowne wyhamowanie wzrostu wskaźnika CPI wywołało mini-euforię na nowojorskich parkietach. Inwestorzy mają nadzieję, że lekki spadek inflacji cenowej ochłodzi zapał Rezerwy Federalnej do podnoszenia stóp procentowych.

Daniem dnia na rynkach finansowych był comiesięczny raport o inflacji konsumenckiej w USA. Wskaźnik CPI w lutym pozostał na tym samym poziomie co w czerwcu, choć ekonomiści spodziewali się jego wzrostu o 0,2% mdm. W ujęciu rocznym inflacja CPI obniżyła się z 9,1% do 8,5% wobec oczekiwań na poziomie 8,7%. Był to więc regres głębszy od oczekiwań, aczkolwiek sama inflacja wciąż utrzymuje się blisko najwyższych poziomów od 40 lat.

Takie informacje wywołały automatyczny spadek oczekiwań na podwyżkę stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu FOMC. Przed publikacją raportu BLS szanse na ruch o 75 pb. wyceniano  na 66%. Po danych o inflacji CPI oczekiwania te zmalały do niespełna 30%, by jednak później podnieść się do blisko 40%. To jednak wystarczyło, aby doszło do kilkupunktowego spadku rentowności na krótkim krańcu krzywej terminowej.

Cześć inwestorów zapewne ma nadzieję, że lipcowe dane to dopiero początek trendu spadkowego inflacji, który zniechęci Powella i spółkę do dalszego podnoszenia stóp procentowych. Może się to okazać myśleniem życzeniowym. Spadek szerokiej miary inflacji CPI zawdzięczamy spadkowi cen paliw i gazu. Ale w prawie wszystkich pozostałych kategoriach wciąż notowano wzrost cen, a sama inflacja utrzymała się na nieakceptowalnie wysokim poziomie. Nadal bardzo wysoka jest inflacja bazowa, która wyniosła 0,3% mdm i 5,9% rdr. Owszem, była ona niższa od oczekiwań ekonomistów, ale wciąż bardzo daleka od 2-procentowego celu inflacyjnego Fedu.

Mimo to na Wall Street zapanowały niemal euforyczne nastroje. S&P500 poszedł w górę o 2,13%, kończąc dzień na poziomie 4 210,24 pkt.  Czyli najwyższym od ponad trzech miesięcy. Nasdaq po zwyżce o 2,89% także znalazł się najwyżej od początku maja. Dow Jones zyskał 1,63%, osiągając pułap 33 309,51 pkt.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

- Dla rynku to pewien rodzaj idealnego scenariusza, ponieważ rynek pracy trzyma się mocno, a inflacja potencjalnie zaczyna się obniżać. Tak powinno wyglądać „miękkie lądowanie” –ocenił Shawn Snyde z nowojorskiego Citi U.S. Wealth Management cytowany przez agencję Reuters.

Nawet jeśli inflacja faktycznie będzie hamować przez następne miesiące, to nie jest pewne, czy utrzymany zostanie wzrost gospodarczy pozwalający na realizację wciąż dość optymistycznych prognoz zysków giełdowych korporacji. Dodajmy, że Stany Zjednoczone znajdują się w „technicznej recesji”, mając za sobą dwa kwartały spadku PKB. Konsument jest definitywnie spłukany – płace rosną wolniej od cen w sklepach, stopa oszczędności jest niemal rekordowo niska, a długi konsumpcyjne szybko rosną.

Wśród poszczególnych spółek w centrum uwagi były akcje Tesli, które podrożały o 3,9% pomimo informacji o sprzedaży kolejnego dużego pakietu przez Elona Muska.  Założyciel, główny akcjonariusz i dyrektor wykonawczy spółki zapowiedział, że jeśli umowa zakupu Twittera nie doszła do skutku, to odkupi akcje Tesli. Prawie 6% zyskały walory Meta Platforms. Właściciel Facebooka przeprowadził pierwszą w swojej historii emisję obligacji, pozyskując od inwestorów 10 mld dolarów.

Oferta specjalna Finax dla czytelników Bankier.pl

Finax to robodoradca, który daje Ci możliwość prostego i zautomatyzowanego inwestowania. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście „Finax uczy inwestowania na giełdzie".

Finax wraz z Bankier.pl przygotował promocję dla naszych Czytelników: kupon na 20 euro, którym można zasilić inwestycję! Z oferty mogą skorzystać nowi użytkownicy Finax, tj. tacy, którzy dotychczas nie dokonywali w serwisie rejestracji i nie posiadali w nim konta.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać voucher?

  1. Zarejestrować się na stronie promocji www.bankier.pl/finax i zaznaczyć wymagane zgody. Potwierdzić rejestrację.
  2. Wypełnić ankietę i założyć konto Finax.
  3. Zweryfikować swoją tożsamość i wpłacić minimum 100 zł na swoje konto.

Po potwierdzeniu przez Finax wykonania ostatniej czynności poprosimy o uzupełnienie danych i wyślemy kod, którym można zasilić swoje konto na kwotę 20 euro. Z oferty można skorzystać tylko do 16 sierpnia 2022 r., a liczba kuponów jest ograniczona!

Pamiętaj, że w promocji biorą udział tylko wnioski, które zostały złożone za pośrednictwem strony www.bankier.pl/finax, po rejestracji! Jeśli będziesz chciał wypłacić środki przed upływem 3 miesięcy od założenia konta, Finax może potrącić wartość kuponu, czyli 20 euro, z salda Twojego konta.

Szczegóły znajdziesz a stronie www.bankier.pl/finax

KK

Źródło:
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (11)

dodaj komentarz
jenak
Inflacja stanęła przed kluczowymi wyborami połówkowymi, czyli do obu izb.

I oto cała statystyka.

Ot cała demokracja.

Produkt eksportowy. Za który przelano morze krwi.
tecdswv4t
Mój Esej Tak ja to widzę. Zresztą nie ja sam.
Ostrzegam, że to „Całkowicie bezprecedensowy” ​​nalot na Trumpa to „śmiertelny cios dla demokracji”
Nadszedł czas na przygotowanie się na chaos, który nadejdzie w 2022/2023 roku.
Destabilizacja Ameryki została właśnie wrzucona na wyższy bieg wraz z nalotem FBI na dom prezydenta
Mój Esej Tak ja to widzę. Zresztą nie ja sam.
Ostrzegam, że to „Całkowicie bezprecedensowy” ​​nalot na Trumpa to „śmiertelny cios dla demokracji”
Nadszedł czas na przygotowanie się na chaos, który nadejdzie w 2022/2023 roku.
Destabilizacja Ameryki została właśnie wrzucona na wyższy bieg wraz z nalotem FBI na dom prezydenta Trumpa na Florydzie włącznie z rozpruciem sejfów. „To naprawdę bezprecedensowe"...
To zadaje śmiertelny cios samej idei demokracji. Nie jesteśmy, przynajmniej nie byliśmy do dzisiaj, gdzieś jak Gwatemala, gdzie wsadzasz opozycję do więzienia, zabijasz ich czy cokolwiek robisz. To się właśnie dzieje w USA. Tak bardzo boją się Trumpa ubiegającego się prawdopodobnie ponownie o fotel prezydenta w 2024 roku, że to już przesada to czysto gestapowskie metody.
Demokraci są w „strasznych tarapatach” w sondażach – i wiedzą o tym. Uważam, że ​​nalot na Trumpa przez FBI jest aktem desperacji i „odbije się odwrotnym skutkiem”, ale to nie jedyna sztuka w play booku Demokratów na listopadowe semestry.
Zapomnij o tym, co mówią sondaże głównego nurtu na temat poparcia wyborców dla Demokratów i Joe Bidena, ponieważ rzeczywiste liczby są znacznie niższe, niż mówi się opinii publicznej. Alternatywne źródła podają, że Joe Biden ma zaledwie 12% poparcia w Ameryce. Może dlatego Demokraci są zdesperowani i zdają sobie sprawę, że muszą oszukiwać i łamać prawo, aby pozostać u władzy. Wkrótce cały świat znajdzie się w tej samej tonącej łodzi.
W zasadzie siedzimy obecnie w samym środku upadku zachodniej cywilizacji. Ten "socjalizm" upada, ponieważ ci ludzie nie zrobili nic poza pożyczeniem pieniędzy, oraz przekupstwem elektoratu (rozdawnictwo skąd my to znamy), aby na nich głosowali...
Nie ma sposobu, aby to wszystko (dług) spłacić, a oni wcale nie zamierzają go spłacać...
Europa jest w tej samej sytuacji, a nawet jeszcze gorszej. Na całym świecie upadają rynki wschodzące, ponieważ aby sprzedać swój dług, musieliby go przełożyć na dolary. Sri Lanka, Liban, Pakistan, Argentyna rozpadają się w skali globalnej.
Na razie dolar będzie mocny i nie spodziewam się w najbliższym czasie załamania USA, ponieważ Ameryka będzie ostatnim "człowiekiem" przy życiu. Widzę możliwość załamania się giełd w połowie września.
Martwię się też potencjalną wojną domową w USA lub ekstremalnymi niepokojami społecznymi w 2023 roku w Ameryce oraz Europie. Że o Ukrainie i Rosji, Chinach, Tajwanie nawet nie wspomnę, bo to materiał na oddzielny esej. Widzę „wojnę światową nadchodzącą w 2024 roku lub później”. Zachodzi taka możliwość, że ​​w 2024 roku w Ameryce może nie być nawet wyborów. Zbliżają się one USA do krytycznego okresu. Tak więc ten nalot na Trumpa jest jak, rzucenie rękawicy. Wszystko przepadło." Poddaję także pod wątpliwość możliwość przeprowadzenia najbliższych wyborów w Polsce.
jenak
Dokładnie. Będzie się działo. "Problem" w USA jest taki, że ludzie przejrzeli na oczy. W każdym bądź razie "kwalifikowana" większość. Biała, jeszcze, większość. Będzie ona większością do ok. 2045 r.

Trwają ostre zabiegi, podobnie jak w Europie, żeby to zmienić.

Jeden Bóg raczy wiedzieć, co dzieje
Dokładnie. Będzie się działo. "Problem" w USA jest taki, że ludzie przejrzeli na oczy. W każdym bądź razie "kwalifikowana" większość. Biała, jeszcze, większość. Będzie ona większością do ok. 2045 r.

Trwają ostre zabiegi, podobnie jak w Europie, żeby to zmienić.

Jeden Bóg raczy wiedzieć, co dzieje się teraz na ich południowej granicy.

Sprowadza się ludzi z całego świata. Dużo z Somalii, Iraku, Afganistanu..... You name it.
tecdswv4t
Gdybyś uległ jedynej słusznej narracji, To dodam, że zwolnienia w USA idą całą parą, a że zła wiadomość powoduje wzrosty na giełdach, to spodziewajmy się wzrostów.
Lista zwolnień tylko z ostatniego tygodnia.
7-Eleven likwiduje 880 miejsc pracy w ramach restrukturyzacji
Firma Arrival rozważa likwidację 800 miejsc pracy
Gdybyś uległ jedynej słusznej narracji, To dodam, że zwolnienia w USA idą całą parą, a że zła wiadomość powoduje wzrosty na giełdach, to spodziewajmy się wzrostów.
Lista zwolnień tylko z ostatniego tygodnia.
7-Eleven likwiduje 880 miejsc pracy w ramach restrukturyzacji
Firma Arrival rozważa likwidację 800 miejsc pracy w odpowiedzi na „trudne środowisko gospodarcze”
Vero bank likwiduje 75 miejsc pracy
Just Eat eliminuje 350 dostaw we Francji
Kapsuła zmniejszyła nieujawnioną liczbę pracowników
Hydrow zwolnił 75 pracowników lub 35 procent siły roboczej
Flyhomes traci 150 pracowników lub 20 procent
Lyft zwolnił kolejnych 60 pracowników
Projekt Mama zwolnił 54 pracowników
Cięcie oliwek 450 miejsc pracy
Zaproś 1000 pracowników
Gemini zlikwidowało kolejne 68 miejsc pracy
Lusha zwolniła 30 pracowników
Microsoft Corp. eliminuje wiele otwartych zadań, w tym w swojej działalności w chmurze Azure i jednostce oprogramowania zabezpieczającego
Shopify planuje zwolnić 10 procent globalnej siły roboczej, blisko 1000 pracowników
Re/Max obciął 17 procent swojej siły roboczej
Vimeo zwalnia 6 procent swojego personelu
Rivian wystrzeli 5 proc.
Thrasio zlikwidował 20 procent swoich pracowników
Canopy Growth pozwoli odejść 250 pracownikom
Facebook szykuje się na cięcia kadrowe nawet o 10 proc.
Vox Media zwolnił 39 pracowników
Clearco ogłosiło wiele fal strzelania
Grupa Co-op redukuje 400 miejsc pracy
Amazon zmniejsza personel o 100 000 pracowników
Netflix wyciął kolejne 300 osób w czerwcu
Twitter zwolnił 100 członków
Tesla zlikwidował kolejne 200 miejsc pracy
Whoop wycina 15 procent swojej siły roboczej
Ford planuje zwolnić 8000 pracowników w dziale pojazdów napędzanych gazem
Asurion zwolnił 750 pracowników
OpenSea redukuje 20 procent swojego personelu
ChowNow zlikwidował 100 miejsc pracy
Hopin zwolnił 29 procent
Od początku lipca amerykańskie startupy zwolniły 6000 pracowników
Robinhood obcina prawie 25 procent miejsc pracy

Prawda że są powody do wzrostów?
tecdswv4t
Polska jako jedyna w świecie pala nieodwzajemnioną miłością do USA, mało się nie posikają. Ale czołgami najlepsi chłopcy z USA nauczą Polaków jeździć. A w USA zostaje sam śmietnik ludzki i malwersanci.
itso_rozszczepici_umysl
źródło: https://www.youtube.com/watch?v=1lWJXDG2i0A
bha
Niech wybiorą się do detalicznych sklepów zobaczą tam prawdziwą ludzką niby,, radość inflacyjną'' z cen rosnących non stop jak w amoku zamiast ich serwowanej nie bez celu rynkowej gry pozorów skierowanej dla garstki towarzystwa wzajemnej adoracji.
itso_rozszczepici_umysl
szczególnie w jakości
grzegorzkubik
U nich jest ok i u nas będzie ok.
bha
Niby ok!!!. Cóż może z wyjątkiem towarzystwa wzajemnej adoracji.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki