Podlaskie: 61,5 mln zł z UE na przebudowę drogi Białystok-Kleosin

16.12. Białystok (PAP) - 61,5 mln zł zostanie z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przekazanych na przebudowę drogi wylotowej z Białegostoku do Kleosina - zdecydował zarząd województwa podlaskiego. Cała inwestycja ma kosztować blisko 68,4 mln zł.

Za te pieniądze będzie przebudowane około 3,3 km wylotowej drogi wojewódzkiej (częściowo w granicach miasta i poza nim) prowadzącej w stronę Łap i Wysokiego Mazowieckiego, powstanie też wiadukt nad torami kolejowymi. Droga będzie dwujezdniową szosą.

Prace mają się rozpocząć latem 2011 roku - poinformowała w czwartek PAP zastępca dyrektora ds. inwestycji Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Maria Gawryluk. W marcu 2011 roku ma być ogłoszony przetarg na tę inwestycję, umowę z wykonawcą zarząd dróg wojewódzkich chciałby podpisać w maju tak, by prace mogły ruszyć latem 2011 roku.

Inwestycja ma służyć poprawie warunków jazdy w tym jednym z newralgicznych komunikacyjnie miejsc w mieście. Wyjazd w stronę Łap to często zatłoczone miejsce w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego w Białymstoku.

Jak wyjaśniła Gawryluk, na mocy porozumienia pomiędzy marszałkiem województwa podlaskiego a prezydentem Białegostoku, mimo, że droga, która będzie remontowana leży częściowo w granicach miasta oraz poza nim, a ma status drogi wojewódzkiej, za realizację inwestycji odpowiada Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Miasto przygotowuje całą dokumentację związaną z tą inwestycją do przeprowadzenia przetargu na odcinku około 1 km w obrębie granic administracyjnych miasta.

Jak poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski, przebudowa drogi Białystok-Kleosin to ostatni projekt z listy tak zwanych projektów kluczowych, najważniejszych, który otrzyma unijne dofinansowanie z programu regionalnego. Na tej liście jest 8 inwestycji drogowych o łącznej wartości 351,5 mln zł, z czego z UE pochodzi 280 mln zł.

Jak poinformowała dyrektor Gawryluk, modernizowane są lub będą drogi wojewódzkie na odcinkach Nowosady-Hajnówka( 6,2 km), Piątnica Poduchowna - Jedwabne (16,8 km), Krypno-Tykocin ( etap I i II - łącznie 11,3 km) oraz Białystok-Kleosin ( ok. 3,3 km). Łącznie dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego przebudowanych będzie około 36,6 km dróg wojewódzkich. (PAP)

kow/ drag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil