REKLAMA

PLAYWAY S.A.: Informacja dot. spółki zależnej PWay Sp. z o.o.

2020-07-13 21:46
publikacja
2020-07-13 21:46
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 26 / 2020
Data sporządzenia: 2020-07-13
Skrócona nazwa emitenta
PLAYWAY S.A.
Temat
Informacja dot. spółki zależnej PWay Sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd PlayWay S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”) informuje, że spółka zależna od Emitenta tj. PWay Sp. z o.o. planuje w najbliższych miesiącach uruchomienie wykorzystującą technologię blockchain międzynarodową platformę Need for a Game Idea, która będzie umożliwiała, m.in.:
1. zgłoszenie przez każdego spełniającego kryteria jednej idei gry komputerowej, w zamian za to otrzyma on jeden cyfrowy Token PWay,

W kolejnym kroku wybrane będą najciekawsze idee przez spółki deweloperskie z grupy PlayWay, a ich twórcom zostanie zaproponowana praca nad dalszym pomysłem na grę, w zamian za co będą mogli otrzymać wynagrodzenie w wysokości 100 Tokenów PWAY oraz 5% przyszłych zysków z gry, również wypłacanych w Tokenach PWAY,

2. głosowanie na nowe funkcjonalności i kierunek rozwoju Platformy i gier,

3. zakup za Tokeny PWAY rzeczy niedostępnych poprzez inne formy płatności (np. rozmowa z developerem, wspólna eksploracja gry wideo),
4. dyskusję na dedykowanym forum n/t gier,
5. reklamowanie istniejących gier Grupy PlayWay.

Need for a Game Idea to pierwsza na świecie tego typu globalna, międzynarodowa Platforma wykorzystująca technologię blochchain, umożliwiająca praktycznie bezkosztowy, natychmiastowy, nieodwracalny i w pełni transparentny transfer wynagrodzenia do autorów idei i pomysłów na gry komputerowe. Logowanie do Platformy będzie następowało za pośrednictwem Steam – największej na świecie platformy sprzedażowej gier.

Tokeny PWAY będą podlegały obrotowi na światowych giełdach kryptowalut. Pway przewiduje stopniowy wzrost ceny tokena PWAY, co z kolei powinno być dodatkową zachętą finansową do zgłaszania kolejnych pomysłów za pośrednictwem Platformy.

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do większości projektów crowdfundingowych wykorzystujących technologię blockchain (tzw. ICO), celem Platformy nie jest zebranie funduszy na jej rozwój poprzez sprzedaż tokenów – Platforma posiada własne środki pieniężne na rozwój Platformy pozyskane od wspólników – współtwórców Platformy, którzy posiadają 3% udziałów w Pway Sp. z o.o. (PlayWay – 97%) oraz łącznie około 8% tokenów PWAY.

Platforma pobierać będzie od deweloperów z Grupy PlayWay wynagrodzenie w wysokości 6% zysków z gier pozyskanych za pośrednictwem Platformy (w pieniądzu fiducjarnym) i wypłacać będzie 5% zysków w gier twórcom pomysłów (równowartość w tokenach PWAY skupowanych z rynku według ściśle określonych zasad).

Wyemitowanych zostało 42 111 111 tokenów PWAY. Pomysłodawca Platformy - Krzysztof Kostowski, oraz osoby blisko związane z projektem objęły tokeny PWAY w emisji początkowej – łącznie około 8% ogólnej wyemitowanej wielkości.

Zgodnie z interpretacją KNFu wydaną w indywidualnej sprawie spółki, prowadzona działalność nie podlega nadzorowi nad rynkiem finansowym sprawowanemu przez Komisję w zakresie wskazanym w art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 21 lipca 2006r. o nadzorze nad rynkiem finansowym (tj. z dnia 9 stycznia 2020 r. Dz.U. z 2020 r. poz. 180).

Więcej informacji na temat platformy będzie dostępne wkrótce na stronie www.pway.io.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-07-13 Krzysztof Kostowski Prezes Zarządu
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki