Nowe „Konto dla Ciebie” w banku Credit Agricole. Znamy szczegóły oferty

redaktor Bankier.pl

Credit Agricole Bank Polska odświeża swoją ofertę i wprowadza „Konto dla Ciebie”. Francuska marka od 11 kwietnia 2018 roku uruchomi także długo oczekiwane płatności mobilne w systemie BLIK, przelewy natychmiastowe oraz komplementarne produkty oszczędnościowe i walutowe. Chce też wyraźniej zaznaczyć swoją obecność na rynku ubezpieczeń.

O tym, że Credit Agricole wprowadzi nowe konto w tym tygodniu, pisaliśmy już wczoraj na łamach PRNews.pl. Dziś nasi czytelnicy jako pierwsi mogą poznać szczegółowe warunki nowej oferty banku, która będzie dostępna od jutra.

Nowa oferta ma być odpowiedzią na potrzeby pokolenia Millennialsów – Credit Agricole będzie nagradzał aktywnych klientów brakiem opłat i zmniejszał koszty obsługi transakcji za granicą. Nowa filozofia banku ma też kłaść większy nacisk na promowanie oszczędzania i rozwój oferty dla zamożniejszych klientów z segmentu bankowości osobistej.

Nowe konto w Credit Agricole: "Konto dla Ciebie"
Nowe konto w Credit Agricole: "Konto dla Ciebie" (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

–  Nasza oferta jest szeroka i każdy klient jest u nas mile widziany, natomiast mamy świadomość tego, że rynek to w dużej mierze młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają korzystać z usług bankowych. Na to teraz najmocniej stawiamy – tłumaczy w rozmowie z Bankier.pl Grzegorz Górski, dyrektor zarządzający strategicznymi segmentami klientów oraz ofertą produktową w Credit Agricole Bank Polska.

„Konto dla Ciebie” w banku Credit Agricole – podstawowe opłaty

„Konto dla Ciebie” Credit Agricole Banku Polska w podstawowym wariancie będzie kosztowało 7 zł, a użytkowanie karty płatniczej 9 zł/m-c. Z obu opłat bank jednak zrezygnuje, jeśli na konto co miesiąc będzie wpływało min. 1000 zł, a klient dokona co najmniej 1 płatności kartą. Dodatkowo klient będzie mógł po spełnieniu tego warunku bezpłatnie wypłacać gotówkę z dowolnego bankomatu w kraju oraz zlecać bezpłatne przelewy w systemie internetowym i mobilnym CA24 Mobile.

Cennik Konta dla Ciebie – nowej oferty kont osobistych w Credit Agricole Bank Polska

Wariant

Cena za prowadzenie konta

Cena za korzystanie z karty debetowej

Prowizja za wypłaty z bankomatów krajowych

Konto dla Ciebie

0-7 zł/m-c (zwolnienie z opłaty, jeśli min. 1000 zł wpływu i 1 płatność kartą lub BLIK na m-c)

0-9 zł/m-c (zwolnienie z opłaty, jeśli min. 1000 zł wpływu i 1 płatność kartą lub BLIK na m-c)

0-5 zł (zwolnienie z opłaty, jeśli min. 1000 zł wpływu i 1 płatność kartą lub BLIK na m-c)

Konto dla Ciebie MOVE! (18-27 lat)

0-3 zł (zwolnienie z opłaty, jeśli 1 płatność kartą lub BLIK na m-c)

0 zł

0-3 zł (zwolnienie z opłaty, jeśli 1 płatność kartą lub BLIK na m-c)

Konto dla Ciebie GO! (13-18 lat)

0 zł

0 zł

0-3 zł (zwolnienie z opłaty, jeśli min. 1000 zł wpływu i 1 płatność kartą lub BLIK na m-c)

Konto dla Ciebie VIP

0-30 zł/m-c (zwolnienie z opłaty, jeśli min. 10 000 zł wpływu na m-c lub 200 000 zł zgromadzonych w banku)

0 zł

0 zł

Nowe „Konto dla Ciebie” wystąpi w tabeli opłat i prowizji w jeszcze trzech wariantach – dla niepełnoletniej młodzieży (13-18 lat), młodych dorosłych (18-27 lat) i klientów zamożniejszych. Wariant MOVE! dla klientów w wieku studenckim będzie jeszcze przystępniejszy – jedyne opłaty w głównych kategoriach jakie się pojawią, to za prowadzenie konta i bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce – warunkiem zwolnienia z nich będzie wykonanie jednej transakcji kartą. W przypadku kont dla najmłodszych klientów taki warunek jest wymagany wyłącznie w przypadku wypłat z bankomatów – w pozostałych parametrach w polu ceny bank wstawia okrągłe 0 zł.

Wariant dla klienta zamożnego to zapowiedź rozwoju bankowości osobistej w ofercie Credit Agricole. Bank nową nazwą VIP chce wyraźnie zaznaczyć, do kogo ma trafić ten rachunek. Obecnie zakres usługi będzie ograniczał się do dedykowanych doradców w placówkach banku oraz korzystniejszych stawek opłat (np. zwolnienie z opłaty za dostęp do wszystkich bankomatów na całym świecie i bezpłatne przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir), a dopiero za jakiś czas pojawi się coś więcej – głównie mają to być produkty inwestycyjne.

Zdecydowaną nowością dla klientów banku będą nowe formy płatności – przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir i doposażenie aplikacji na smartfony w płatności mobilne. Póki co klienci otrzymają wraz z nową ofertą dostęp do BLIK-a, ale bank zapowiedział w rozmowie z Bankier.pl dalszy rozwój tego kanału. – BLIK to początek naszego silnego wejścia w obszar płatności mobilnych – zaznacza Jędrzej Marciniak, wiceprezes zarządu Credit Agricole. Na polskim rynku banki coraz chętniej decydują się na współpracę z Google (Google Pay) lub Apple (Apple Pay).

Do każdego konta karta z funkcją wielowalutową

Płatności mobilne to jednak nie jedyna nowość. Silnym akcentem w ofercie ma być wielowalutowość karty płatniczej dodawanej do rachunku – zamiast osobnego plastiku, klient będzie mógł płacić kartą w euro, funtach szterlingach i dolarach amerykańskich bez kosztów przewalutowania za granicą – o ile oczywiście będzie posiadał takie środki na rachunkach walutowych prowadzonych w ramach konta. Dzięki temu bank równa do największych graczy na rynku – Banku Pekao czy ING Banku Śląskiego, którzy również postanowili udostępniać karty wielowalutowe klientom indywidualnym. Podobną funkcjonalność oferuje słynny Revolut, a niedługo trafi także do standardowej oferty PKO Banku Polskiego i Banku Zachodniego WBK.

– Ta funkcja działa w sposób w pełni automatyczny. Klient nie musi nic robić – nie ma takiej konieczności, żeby przed wyjazdem za granicę specjalnie dzwonić do banku i przełączać kartę na konkretną walutę – dodaje Górski. Jadąc przykładowo do Niemiec i płacąc kartą za zakupy, należność zostanie pobrana bez przewalutowania z konta w euro. Jeśli środki na nim będą niewystarczające, wtedy środki zostaną pobrane ze standardowego rachunku w złotówkach – bank wtedy uwzględni jednak koszty przewalutowania.

Dodatkowo bank udostępni do wyboru 50 wizerunków karty płatniczej. Wydanie spersonalizowanego plastiku będzie kosztowało 15 zł w podstawowym wariancie konta i 10 zł dla młodszych klientów, którzy nie ukończyli 27 r.ż. Bank pracuje także nad możliwością tworzenia własnych grafik na kartach i być może taka opcja pojawi się w najbliższych miesiącach.

Credit Agricole wciąż chce podbierać klientów konkurencji

Bank chce także przy okazji nowej oferty mocniej postawić na oszczędzających. Już od kilku lat klienci Credit Agricole mają dostęp do usługi systematycznego oszczędzania CAsaver. Funkcja automatycznie zaokrągla kwoty płatności za zakupy do wybranego przez klienta poziomu i przelewa te środki na rachunek oszczędnościowy.

Instytucja jest bardzo zadowolona z popularności tego rozwiązania wśród swoich klientów, dlatego w ramach oferty promocyjnej nowego Konta dla Ciebie podbija korzyści z tej formy oszczędzania. Jej użytkownicy będą mogli zwiększyć odkładane w ramach programu CAsaver kwoty o 50 proc. przez rok (łączna wartość premii nie może jednak przekroczyć 300 zł).

Klienci będą mogli wybrać inne formy nagrody – do dyspozycji są jeszcze dwie: premia gotówkowa do 200 zł (zależna od wysokości wpływów miesięcznych), z której mogą skorzystać klienci migrujący z innych banków, oraz zwrot wydatków na rachunki opłacane z konta sięgający 300 zł w ciągu roku. Przez pierwsze cztery miesiące od otwarcia rachunku wraz z kontem oszczędnościowym Oszczędzam jego oprocentowanie zostanie podniesione do poziomu 3 proc.

Wisienką na torcie ma być pakiet assistance dołączany do konta. Przez pierwsze pół roku pakiet będzie bezpłatny. Później wariant podstawowy pakietu („Pomoc dla Ciebie”) ma kosztować 9,50 zł/m-c i obejmować ubezpieczenie domu, zdrowia, uszkodzenia telefonu i kradzież dokumentów. W pakiecie rozszerzonym („Pomoc dla Ciebie Plus”) wycenionym na 16 zł/m-c klient dodatkowo skorzysta z cyberpolisy i assistance samochodowego. Ubezpieczenie będzie oferowane pod brandem Credit Agricole – bank chce tą ofertą wyraźnie zaakcentować swoją obecność na rynku ubezpieczeniowym. – Jesteśmy największym w Europie bankiem oferującym usługi assurance i chcemy to komunikować. Na drzwiach naszych placówek pojawi się hasło „bank i ubezpieczenia” i będziemy tę ofertę dalej rozwijać – podsumowuje Marciniak.

Co z dotychczasowymi posiadaczami kont w Credit Agricole?

Aktualni klienci, zgłaszając odpowiednią dyspozycję w banku, będą mogli bezpłatnie przemianować dotychczasowy rachunek na „Konto dla Ciebie” w wybranym wariancie. 

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 9 czytacz

Dla mnie to kompletna bzdura ,aby uzależniać opłaty od wpływu.Mogę dzisiaj wpłacić,a jutro przelać wszystko do innego banku.To po prostu chory przymus.Konto,albo winno byc płatne,albo bezpłatne.A skoro ROR y s ą oprocentowane na zero to i opłaty za jego prowadzenie winny być zerowe!

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl