REKLAMA

Krakowianie za bilet komunikacji miejskiej zapłacą Blikiem w automacie

2021-01-13 15:29
publikacja
2021-01-13 15:29
fot. Piotr Guzik / FORUM

Pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej w Krakowie mogą zapłacić za bilet w automatach, korzystając z usługi BLIK – poinformował w środę rzecznik krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Marek Gancarczyk.

Według przekazanych przez niego informacji, z wykorzystaniem kodu BLIK można płacić za bilety w 34 automatach stacjonarnych Krakowskiej Karty Miejskiej stojących na ulicach miasta, trzech automatach znajdujących się w punktach sprzedaży biletów oraz w 335 automatach mobilnych zamontowanych w najnowszych tramwajach i autobusach.

„To nie jedyna nowość dla pasażerów. Wraz z wprowadzeniem tej formy płatności możliwy stanie się zakup biletów okresowych w automatach mobilnych - będzie to 335 urządzeń zamontowanych w pojazdach MPK obsługujących płatności BLIK. Do tej pory było to możliwe tylko w automatach stacjonarnych KKM” - wskazał rzecznik.

Według niego nowa forma płatności ma ułatwić zakup biletów jednorazowych i czasowych oraz biletów okresowych w automatach.

„Do zakupu biletu nie trzeba już będzie posiadać przy sobie gotówki czy karty płatniczej. Wystarczy smartfon” - zaznaczył Gancarczyk.

Płatność BLIKIEM w automatach biletowych jest obsługiwana przez operatora płatności online Tpay.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ je/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki