Energa zamierza wspólnie ze sklepami Komfort rozwijać sieć stacji ładowania

2018-12-10 10:32
publikacja
2018-12-10 10:32
fot. Energa /

Energa Obrót, spółka z grupy Enea, podpisała z siecią sklepów Komfort umowę o współpracy przy budowie nowego punktu ładowania samochodów elektrycznych. W 2019 roku planowane jest rozszerzenie współpracy i budowa kolejnych punktów ładowania samochodów elektrycznych przy innych kluczowych sklepach marki w całej Polsce - poinformowała Energa w komunikacie prasowym.

Nowy punkt ładowania samochodów elektrycznych powstanie przy sklepie Komfort w Gdyni (ul. Morska 48). Terminal będzie dysponował łączną mocą 44 kW, będą mogły z niego korzystać równocześnie dwa samochody. Planowany termin oddania inwestycji to grudzień 2018.

To pierwszy terminal Energi zlokalizowany przy sklepie Komfort. W 2019 roku Energa planuje rozszerzenie współpracy i budowę kolejnych punktów ładowania samochodów elektrycznych przy innych kluczowych sklepach marki w całej Polsce.

"Umowa ze sklepami Komfort dotyczy na razie jednej stacji, ale planujemy sukcesywne dostawianie kolejnych punktów w całej Polsce. Rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności to dla nas kluczowy projekt, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę w tym zakresie z tak dużym partnerem, jak sieć sklepów Komfort – powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrotu.

Energa ma obecnie w Gdańsku siedem terminali umożliwiających ładowanie aut elektrycznych. Docelowo, spółka zamierza postawić 54 stacje ładowania na terenie swojego działania w 2019 roku, a następnie rozszerzać projekt w kolejnych latach, stawiając przynajmniej 100 stacji do roku 2022 r.

W sieci Komfort działa obecnie ponad 160 sklepów, oferujących materiały do wykończenia podłóg.

tj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Elektromobilność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki