Eksperci powiedzą, jak kształcić zgodnie z potrzebami rynku

20 listopada w Warszawie odbędzie się seminarium pt. Jak kształcić zgodnie z potrzebami rynku? Seminarium zainauguruje projekt systemowy Biznes dla edukacji realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Jego celem jest omówienie kluczowych wyzwań, jakie stoją przed systemem edukacji i rynkiem pracy.

12123 Jak wynika z badania Bilans Kapitału Ludzkiego przeprowadzonego przez PARP wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim, 80 proc. pracodawców ma problemy z rekrutacją. Mimo to coraz większa liczba absolwentów pozostaje w Polsce bez pracy (zgodnie z danymi Eurostatu bezrobocie wśród osób poniżej 25. roku życia wzrosło z 21,7 proc. we wrześniu 2011 do 22,8 proc. we wrześniu 2012). Przyczyna tej sytuacji leży w systemie edukacyjnym, który nie przygotowuje kandydatów pod potrzeby rynku pracy, co prowadzi do niedopasowania kompetencyjnego. Pracodawcy muszą się zaangażować w edukację młodych ludzi, niezbędna jest ich obecność w szkołach i na uczelniach, w przeciwnym razie nie rozwiążemy strukturalnego problemu niedopasowania podaży do popytu na polskim rynku pracy - komentuje Anna Świebocka-Nerkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kapitału Ludzkiego PARP. W partnerstwie z PSZK realizujemy projekt systemowy Biznes dla edukacji, w którym informujemy, iż to przede wszystkim w interesie pracodawców leży zaangażowanie w edukację osób przygotowujących się do wejścia na rynek pracy.

 Jaką pensję jesteś w stanie udźwignąć »Jaką pensję jesteś w stanie udźwignąć
Seminarium w Warszawie zainauguruje projekt Biznes dla edukacji i będzie początkiem cyklu 16 seminariów w całej Polsce, mających na celu wypracowanie modelu kompleksowej współpracy biznesu z edukacją. W trakcie seminarium w Warszawie zaprezentowane zostaną dobre praktyki budowania wizerunku pracodawcy oraz przykłady aktywności szkół i uczelni w animowaniu współpracy z pracodawcami. Organizatorzy przedstawią również najnowsze wyniki BKL, największego w Polsce badania dotyczącego rynku pracy, oraz omówią założenia związane z przyszłą perspektywą budżetową UE w kontekście kapitału ludzkiego.

Podczas seminarium odbędzie się również debata z udziałem przedstawicieli rządu, uczelni, firm oraz mediów, poświęcona najważniejszym wyzwaniom w zakresie współpracy biznesu z edukacją. Szczegółowe informacje na temat seminarium dostępne są na stronie projektu www.biznesdlaedukacji.parp.gov.pl.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego logo3

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne