Dom Analiz SII obniża wycenę akcji Mex Polska do 6,91 zł, podtrzymuje "kupuj"

2019-10-03 09:20
publikacja
2019-10-03 09:20

Analitycy Domu Analiz SII, w raporcie z 3 października, obniżyli cenę docelową dla akcji Mex Polska do 6,91 zł z 7,07 zł wcześniej, podtrzymując zalecenie „kupuj”.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Raport został przygotowany przy kursie spółki na poziomie 2,88 zł.

"Pomimo istotnej poprawy wyników finansowych odnotowanej w I połowie 2019 roku (w tym okresie m.in. przychody ze sprzedaży grupy wzrosły o 14,2 proc. rdr, a porównywalne wyniki EBITDA i netto, uwzględniające zastosowanie standardu MSSF 16, odpowiednio o 16,9 proc. i 91,4 proc. rdr), a także obiecujących perspektyw na przyszłość, notowania akcji Mex Polska odznaczają się słabością na tle całego rynku. Naszym zdaniem może to stwarzać dobrą okazję dla inwestorów w nieco dłuższym terminie" - napisano w raporcie.

Analitycy wskazują, że motorem napędowym wyników grupy Mex Polska w kolejnych latach będzie szybko powiększająca się sieć franczyzowa bistr „Pijalnia Wódki i Piwa” przy jednoczesnym dalszym stopniowym rozwoju placówek własnych.

Z drugiej strony, wśród czynników, które w ich opinii mogą ciążyć na wynikach grupy Mex Polska, wymienić należy przede wszystkim utrzymującą się presję płacową (choć przynajmniej częściowo powinno być to kompensowane poprzez systematyczny wzrost cen dań i napojów serwowanych w lokalach).

"Jednocześnie w naszej wycenie uwzględniamy potencjalne rozwodnienie kapitału wynikające z przyjętego programu motywacyjnego spółki na lata 2019-2021 (zakładamy z tego tytułu emisję łącznie blisko 1 mln nowych akcji). Ponadto koszt realizowanego programu motywacyjnego obniżyć może istotnie wyniki finansowe grupy za lata 2019-2021 (według naszych szacunków może on wynosić ok. 0,8-1,2 mln zł rocznie), co może mieć również wpływ na kwotę wypłacanej dywidendy za te lata" - napisano.

Grupa Mex Polska zarządza lokalami gastronomicznymi, działającymi na terenie całej Polski pod szyldami m.in.: „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Rekomendacja dla akcji Mex Polska została wydana 3 października o godz. 7:50. Moment pierwszego rozpowszechnienia rekomendacji to 3 października, godz. 8:00. Autorem raportu jest Paweł Juszczak. Dom Analiz SII zawarł ze Spółką Mex Polska umowę obejmującą swoim zakresem przygotowanie niezależnej rekomendacji inwestycyjnej.

Depesza PAP Biznes jest skrótem raportu Domu Analiz SII. Jego pełna wersja jest dostępna w załączniku i na stronie internetowej www.domanaliz.pl.

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

34291083_2019-10-03 - Rekomendacja_Mex_Polska.pdfpdf
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki