REKLAMA

31 stycznia sklepy będą otwarte. Pierwsza niedziela handlowa w 2021 roku

2021-01-29 14:40
publikacja
2021-01-29 14:40
fot. Drazen Zigic / Shutterstock

W niedzielę, 31 stycznia sklepy będą otwarte. To pierwsza handlowa niedziela w 2021 roku. W sklepach obowiązuje ścisły rygor sanitarny i limit osób.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele będzie to pierwsza z siedmiu niedziel handlowych w tym roku.

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel: ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

W związku z epidemią, w sklepach i galeriach handlowych obowiązuje limit osób – maksymalnie jeden klient na 15 metrów kwadratowych.

Ponadto we wszystkich placówkach jest wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. ograniczono działalność galerii handlowych. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia. W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 1 lutego zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zniesione mają być też godziny dla seniorów.

lgs/ amac/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
stachsgh
Witam !!
A więc czekamy na ...
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
karbinadel
Niedziela handlowa 31.01, ale większość sklepów otwiera się od 1. lutego. Oto kwintesencja chaotycznego zarządzania państwem przez partaczy z PiS

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki