CBŚP: polski gang kradł TIR-y w Niemczech, 10 osób zatrzymanych

10 członków gangu specjalizującego się w kradzieżach TIR-ów na terenie Niemiec zatrzymali policjanci z CBŚP. Grupa mogła ukraść nawet ok. 60 ciężarówek, legalizowała je już na terenie Polski - poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

CBŚP: polski gang kradł TIR-y w Niemczech, 10 osób zatrzymanych
CBŚP: polski gang kradł TIR-y w Niemczech, 10 osób zatrzymanych (YAY Foto)

To kolejne zatrzymania w tej sprawie, w sumie zarzuty usłyszało już 28 osób. Z naszych ustaleń wynika, że grupa działa od lutego 2015 roku. Była dobrze zorganizowana - w jej skład wchodziły zarówno osoby, które kradły pojazdy, jak i te, które dostarczały moduły elektroniczne, dzięki którym je uruchamiano. Część członków grupy zajmowała się paserstwem - zaznaczyła policjantka.

TIR-y kradzione były w Niemczech, potem trafiały do Polski i tu były legalizowane. Dotychczas odzyskaliśmy 9 ciągników i 4 naczepy wartości 4 mln zł. Szacujemy, że gang mógł ukraść ok. 60 TIR-ów - dodała Hamelusz. Członkowie grupy "wpadli" w woj. łódzkim, mazowieckim, śląskim i wielkopolskim.

W sprawie powołano międzynarodowy zespół śledczy, w skład którego weszli funkcjonariusze łódzkiego zarządu CBŚP, prokuratorzy z łódzkiej prokuratury nadzorującej śledztwo oraz prokuratorzy i policjanci Landu Brandenburgii i Saksonii - dodała Hamelusz. Jak zaznaczyła, sprawa jest rozwojowa. "Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" - dodała.(PAP)

pru/ son/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil