REKLAMA

Bill Gates nadal najbogatszym obywatelem USA według "Forbesa"

2015-09-29 19:30
publikacja
2015-09-29 19:30

Współzałożyciel Microsoftu Bill Gates zajął we wtorek pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi w USA magazynu "Forbes". Ten przedsiębiorca i filantrop, którego majątek szacuje się na 76 mld dolarów, jest na czele zestawienia już 22. raz z rzędu.

/ fot. This photo is © Crown Copyright. It is posted under a Creative Commons - Attribution license, in line with the Open Government License / materiały dla mediów

Na drugim miejscu uplasował się legendarny inwestor giełdowy Warren Buffett z majątkiem 62 mld dolarów.

W tegorocznym zestawieniu bardziej niż w minionych latach widać, że szczyt listy podzielony został między bywalców, często stojących na czele przemysłowych imperiów, i młodych przedsiębiorców wzbogaconych dzięki internetowi.

Przykładami starych fortun są bracia Charles i David Kochowie (Koch Industries), którzy z majątkiem po 41 mld dolarów znaleźli się na 5. i 6. lokacie, czy Jim Walton, syn założyciela sieci Wal-Mart.

We wtorkowym rankingu dołączył do nich m.in. założyciel Amazona Jeff Bezos, który z majątkiem wycenianym na 47 mld dolarów zajął czwarte miejsce. Bezos w ciągu roku więcej niż podwoił swoją fortunę. W tym samym czasie założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (7. miejsce; 40,3 mld dolarów) zwiększył swoją fortunę o 18 proc.

/ Forbes

Z listy "Forbesa" wynika, że miliarderów nie przestaje przybywać. W tym roku aby wejść na liczącą 400 pozycji listę trzeba było zgromadzić majątek w wysokości co najmniej 1,7 mld dolarów; w zeszłym roku wystarczyło "zaledwie" 1,55 mld dolarów.(PAP)

ksaj/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Antypatolog
Tak, na pewno Bill...
~Alex
Ciekawe, czy gdyby istniał wgląd w cały majątek (np. ulokowany w rajach podatkowych; instytucjach finansowych krajów, które nie podpisały umów międzynarodowych w kwestiach podatku czy wymiany informacji; lub spółkach "podcórkach"), to Bill utrzymałby miejsce w pierwszej "10".
~przecinek
albo gdyby wziąć pod uwagę zarządzanie fundacjami lub inne triki stosowane do uniknięcia podatku spadkowego
~Alex odpowiada ~przecinek
No, to raczej umocniłoby pozycję Billa. :-)

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki