REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Banki w górę. WIG-owi to nie wystarczyło

Adam Torchała2016-03-02 17:16redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-03-02 17:16
Banki w górę. WIG-owi to nie wystarczyło
Banki w górę. WIG-owi to nie wystarczyło
/ gpw.pl

Neutralnie zakończyła się środowa sesja przy Książęcej. WIG20 zamknął dzień na zero, a WIG zyskał kosmetyczne 0,06%. Obroty wyniosły 743 mln zł.

Wśród blue chipów dobrze spisywały się dziś banki. Liderem wzrostów był dziś BZ WBK (+4,6%), w pierwszej piątce znalazły się także papiery mBanku (+2,5%), Aliora (+1,8%) oraz Pekao (+1,5%). WIG-Banki urósł dziś o 1,9%. W finansową czołówkę wmieszał się Cyfrowy Polsat, którego akcje urosły o 4,2%. W pierwszych godzinach handlu pozytywnie wyróżniał się KGHM, którego wspierała odbijająca się miedź. Środa dla kombinatu zakończyła się jednak jedynie 1,2% wzrostem.

Po drugiej stronie rynku największą zmianę zanotowały przecenione o ponad 3% walory PZU, Orange oraz PGE. Ostatnia z tych spółek straciła dzisiaj prezesa. Marek Woszczyk złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji. Zmiany nastąpiły także w radzie nadzorczej, która od wczoraj ma sześciu nowych członków.

fot. / / Bankier.pl

Na szerokim rynku głównym tematem dnia były problemy Emperii (-20,5%). Badanie ksiąg wykazało, że spółka może mieć znaczące zaległości podatkowe. Mają one sięgać 182 mln zł.  Problemy ma także Medicalgorithmics (-5,1%). Jak donosi "Parkiet" AMI/Spectocor chce skorzystać z prawa pierwokupu udziałów Medi-Lynx. Do KNF-u trafiło także zawiadomienie o podejrzeniu naruszenia obowiązków informacyjnych przez polską spółkę w związku ze sporem wokół Medi-Lynx. "Puls Biznesu" z kolei podjął dziś temat kłopotów ZE PAK-u (-0,4%). Według informacji "PB" energetyczna firma Zygmunta Solorza-Żaka jest w takich tarapatach, że o graniu do tej samej bramki z inwestorem mówi się już nawet w MSP.

Na rynkach poza Polską było nieco więcej zieleni, jednak wzrosty były niewielkie. Tuż przed końcem sesji CAC i DAX zyskiwały po 0,3%, MIB rósł o 1%. W Ameryce handel rozpoczął się neutralnie. Najwięcej zyskał dziś indeks SEE Composite, który urósł o 4,3%, mimo iż agencja Moody's ścięła perspektywę ratingową dla Chin.

Źródło:
Adam Torchała
Adam Torchała
redaktor Bankier.pl

Redaktor zajmujący się rynkami kapitałowymi. Zdobywca tytułu Herosa Rynku Kapitałowego 2018 przyznanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Swoją uwagę skupia głównie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie trzyma rękę na pulsie nie tylko całego rynku, ale także poszczególnych spółek. Z uwagą śledzi również ogólnogospodarcze wydarzenia w kraju i poza jego granicami.

Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~Arkadio
Millennium dostało dzisiaj komisarza z KNFu. Kto ma tam kase niech keci do bankomatu. Rano może być za późno.
~Michał_
Jutro pewnie będzie spokojnie na rynku
~hhhh
Od Tradera nauczyłem się bardzo wiele, blog ten uważam za najlepszy dostępny w naszym języku - inne nawet się do niego nie umywają. Bije na głowę blogi nie tylko ekonomiczne (mówię jako laik), ale też polityczne i te związane z naukami społecznymi - jest niezwykle ciekawy - tragedią byłoby gdyby zamienił się wyłącznie Od Tradera nauczyłem się bardzo wiele, blog ten uważam za najlepszy dostępny w naszym języku - inne nawet się do niego nie umywają. Bije na głowę blogi nie tylko ekonomiczne (mówię jako laik), ale też polityczne i te związane z naukami społecznymi - jest niezwykle ciekawy - tragedią byłoby gdyby zamienił się wyłącznie w wymianę myśli na temat przewagi AF nad AT bądź odwrotnie.
Zaletą tego bloga była - jak dotąd - jego otwartość - co będzie dalej zadecyduje Trader.
Życzę Mu jak najlepiej.
3r3 jest niezwykły i ... wszyscy inni też.
~katarzyna
co to znaczy blue chip? skąd się wzięło to określenie? czy chodzi o spółki technologiczne?
~jacki676
Jak nie potrafisz znależć tego słowa w wyszukiwarce i tu o to pytasz ,to jest dla Ciebie sygnał-JAK NAJDALEJ OD GIEŁD wszelkich.
~kierunek_Turcja
W 2015 r zarówno Bist 100 jak i lira bardzo poturbowane. Może w tym roku da zarobić. na razie bist 100 powoli łamie wszystkie opory
~Uoren_Bufet
JEST GORZEJ. Panie Redaktorze, jednak w dzisiejszym kometnarzu zabrakło mi smaczków - nie ma lastminute, nie ma cudofixingu, nie ma ogona inwestycyjnego. jednym słowem nuda. to dowód na to, że poezja umiera. a blue chip to banał
~ROLLERCASTERROLLERCA
zabrakło też słowa kluczowego - ROLLERCASTER, że to że tamto. Panu Redaktoriwi brakuje najwyraźniej pomysłow
~wesolychswiat
Łączna wartość odpisów z tytułu zaktualizowanych testów na utratę wartości w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym po uwzględnieniu efektu podatkowego wynosi 1 298 mln USD (5 063 mln PLN) - poinformował w komunikacie KGHM. Odpisy obciążą raport za rok 2015.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki