REKLAMA

Banki każą sobie płacić za depozyty, odstraszają zamożnych klientów

2019-08-08 14:05
publikacja
2019-08-08 14:05

Klienci przechowujący w szwajcarskim UBS depozyty powyżej pół miliona euro będą musieli płacić rocznie za tę „przyjemność” 0,6 proc. opłaty. Wcześniej opłata obowiązywała przy dwukrotnie wyższym progu.

O planach największych szwajcarskich banków specjalizujących się w obsłudze klientów zamożnych donosi Bloomberg. Od września deponenci posiadający saldo przekraczające 1 mln euro w Credit Suisse będą obciążani opłatą w wysokości 0,4 proc. kapitału rocznie. UBS, który już wcześniej życzył sobie 0,6 proc. za przechowywanie płynnych środków, teraz obniża próg, od którego obowiązuje opłata. Zapłacą także nieco mniej zamożni, posiadający 0,5 mln euro na koncie.

/ FORUM

Ujemne oprocentowanie depozytów to chwyt, po który sięgają banki działające w otoczeniu ujemnych stóp procentowych. Instytucje muszą płacić za przechowywanie nadwyżek płynności w banku centralnym. Klienci „parkujący” znaczące kwoty na rachunkach na żądanie generują straty. Można zatem albo zachęcić ich do przeniesienia środków (np. zakupu instrumentów finansowych, które wygenerują chociażby przychody z obsługi transakcji) albo obciążyć opłatami.

Doniesienia o bankach, które życzą sobie wynagrodzenia za przechowywanie depozytów szokowały kilka lat temu. Obecnie jest to nierzadko spotykana praktyka w segmencie bankowości prywatnej w strefie euro i w Szwajcarii. Ujemne stopy procentowe okazały się trwałym elementem gospodarczego krajobrazu, a banki przystosowują się do nowych okoliczności.

MK

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
abcx
Trzeba rozpętać solidny kryzys i ten problem od razu zniknie, banki będą błagać na kolanach żeby przynieść do nich pieniądze.
staryznajomy
Znaczy, ze za duzo pieniedzy na rynku ?
open_mind
Co dalej ze złotem?

Krzywa dochodowości uległa dalszemu odwróceniu. Fed obniżył stopę funduszy federalnych w lipcu i podążyło za nim kilka innych banków centralnych, w tym Bank Rezerw Indii i Bank Rezerw Nowej Zelandii. A wojny handlowe zostały wznowione w zeszłym tygodniu lub faktycznie przekształciły się
Co dalej ze złotem?

Krzywa dochodowości uległa dalszemu odwróceniu. Fed obniżył stopę funduszy federalnych w lipcu i podążyło za nim kilka innych banków centralnych, w tym Bank Rezerw Indii i Bank Rezerw Nowej Zelandii. A wojny handlowe zostały wznowione w zeszłym tygodniu lub faktycznie przekształciły się w wojny walutowe. Wzrosły obawy związane z recesją i wzrosły oczekiwania na dalsze łagodzenie polityki pieniężnej. Wszystkie te czynniki makroekonomiczne powinny zapewniać wsparcie dla cen złota.

Z drugiej strony niedawny rajd wygląda nieco parabolicznie. Cena złota wzrosła w ciągu zaledwie dwóch miesięcy o 200 USD około 15 procent. W związku z tym możliwa jest korekta ostatnich zysków, zwłaszcza że Biały Dom złagodził retorykę handlową, a oczekiwania na dalsze cięcia Fed mogą być nieco przesadzone.

Prawdą jest, że popyt na złoto jako bezpiecznej przystani jest często krótkotrwały. Podróż złota nie będzie liniowa, jak zwykle zobaczymy wzloty i upadki. Jednak podstawy błogosławią ścieżkę wzrostową. Bez silnego dolara złoto może zyskać jeszcze więcej.
samsza
W mojej okolicy na każdym domu ogłoszenie "kupię dom lub mieszkanie, może być do remontu". Nigdy nie było takiego parcia do pozbycia się "bezwartościowej" gotówki.
33karol33
było w 2006-2007, na dodatek pełno było ofert "chwilówek"
igła
Dzisiaj właściciel mieszkania otrzymuje czynsz od najemcy.
Kto wie, może za jakiś czas to właściciel mieszkania będzie płacił najemcy by zechciał w tym mieszkaniu mieszkać ?
Takie rzeczy nie powinny nikogo szokować.
open_mind
„właściciel mieszkania będzie płacił najemcy” Twój wpis nie powinien nikogo szokować, bo jak dźwigną bardzo podatki od najmu na świecie a tego należy się spodziewać (rządy się zawsze wyżywią) to pojawią się pustostany, a te jak wiadomo są dewastowane i szybciej ulegają naturalnemu zniszczeniu jak zamieszkałe.„właściciel mieszkania będzie płacił najemcy” Twój wpis nie powinien nikogo szokować, bo jak dźwigną bardzo podatki od najmu na świecie a tego należy się spodziewać (rządy się zawsze wyżywią) to pojawią się pustostany, a te jak wiadomo są dewastowane i szybciej ulegają naturalnemu zniszczeniu jak zamieszkałe.

Inwestorzy w USA już ocierają się o ten problem. Po prostu bida panie bida nadchodzi, oraz świat pożyczek nie obarczonych żadną marżą oraz ujemne stopy procentowe. Czy w takim przypadku zakup złota to bezpieczna przystań? Odpowiedzcie sobie sami.
open_mind
Kumulacja głupoty: Pozostawianie dzieci w samochodach i gotowanie na parkingach – jak czytam że w Polsce dozwolone jest grilowanie na balkonach to przykro się robi od nadmiaru ludzkiej głupoty.
6-letnia dziewczynka zginęła, a jej 9-letnia siostra walczy w szpitalu o życie. To efekt bezmyślności 70-latka, który gotował
Kumulacja głupoty: Pozostawianie dzieci w samochodach i gotowanie na parkingach – jak czytam że w Polsce dozwolone jest grilowanie na balkonach to przykro się robi od nadmiaru ludzkiej głupoty.
6-letnia dziewczynka zginęła, a jej 9-letnia siostra walczy w szpitalu o życie. To efekt bezmyślności 70-latka, który gotował jedzenie na parkingu przed marketem w Minneapolis (USA), a następnie schował gorącą kuchenkę do swojego samochodu. Doprowadziło to do pożaru, który objął znajdujące się w pobliżu pojazdy. W jednym z nich spały dziewczynki, których mama na chwilę wskoczyła do sklepu.

Ameryka kwitnie jak nigdy bezdomność i przygotowywanie potraw na parkingach oraz pomieszkiwanie na nich wzrasta w trybie oszałamiającym.
open_mind
„Banki każą sobie płacić za depozyty, odstraszają zamożnych klientów”
A biedni zachowują się jak bezmyślne dzbany: Jest jak po bombie. Masakra to mało powiedziane – takimi słowami pracownica Tesco przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie opisała apokaliptyczne sceny, które rozegrały się się w rzeszowskim
„Banki każą sobie płacić za depozyty, odstraszają zamożnych klientów”
A biedni zachowują się jak bezmyślne dzbany: Jest jak po bombie. Masakra to mało powiedziane – takimi słowami pracownica Tesco przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie opisała apokaliptyczne sceny, które rozegrały się się w rzeszowskim hipermarkecie, gdzie przeceniono o 50 proc. praktycznie wszystkie produkty.

I jak tu wymagać od takich „Dzbanów” logicznego myślenia w jakimkolwiek temacie że nie wspomnę o nakręconej przez globalne elity tęczowej nawale. Oni zgodzą się na wszystko gdzie będą wyczuwali nutkę chwilowej pozornej korzyści.

Wstyd mi że jestem mieszkańcem tej planety.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki