REKLAMA

Złoty pozostaje słaby. Kurs euro powyżej 4,50 zł

2020-10-19 09:36
publikacja
2020-10-19 09:36
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Po fatalnym dla polskiej waluty tygodniu kurs euro utrzymuje się wyraźnie powyżej 4,50 zł. Niepokój rynku budzą spekulacje na temat możliwych działań władz monetarnych.

W poprzednim tygodniu kurs euro wzrósł z 4,45 zł do nawet 4,58 zł w piątek po południu. W ten sposób ponownie zbliżyliśmy się do wrześniowego maksimum (4,5960 zł) i marcowego, 11-letniego szczytu (4,6323 zł.). Trwałe wyjście powyżej linii 4,60 zł może skutkować ruchem w kierunku 5,00 zł.

/ Bankier.pl

W poniedziałek o 9:35 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5508 zł, a więc bez większych zmian względem stanu z piątkowego zakończenia notowań.

Przeciwko złotemu przemawiają spekulacje dotyczące możliwych działań Narodowego Banku Polskiego. Analitycy Morgan Stanley uważają, że RPP może obniżyć stopy procentowe poniżej zera. Niepokój mogą też budzić nadzwyczajne narady z udziałem m.in. premiera i prezesa NBP. Doświadczenie uczy, że tego typu spotkania odbywają się tylko wtedy, gdy sytuacja robi się bardzo zła.

Tymczasem za dolara amerykańskiego płacono ponad 3,88 zł wobec przeszło 3,90 zł w piątek. Kurs franka szwajcarskiego  w poniedziałek rano wynosił 4,2427 zł po tym, jak przed weekendem znalazł się na najwyższym poziomie od maja. Funta brytyjskiego wyceniano na przeszło 5,04 zł, czyli o ponad cztery grosze wyżej niż w piątek.

KK

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Zleci zleci Euro. Jest napompowano w obliczu słabnącej gospodarki w strefie Euro.
jas2
Niestety, z powodu słabszej złotówki rośnie mi rata kredytu frankowego.

Ale ponieważ moja firma eksportuje produkty, a miesięczna kwota eksportu jest wieeeelokrotnie większa niż rata kredytu - zyskuję na słabszej złotówce.

Moja konkurencja importuje podobne do moich, produkty z Chin. Droższy dolar powoduje,
Niestety, z powodu słabszej złotówki rośnie mi rata kredytu frankowego.

Ale ponieważ moja firma eksportuje produkty, a miesięczna kwota eksportu jest wieeeelokrotnie większa niż rata kredytu - zyskuję na słabszej złotówce.

Moja konkurencja importuje podobne do moich, produkty z Chin. Droższy dolar powoduje, że mojej firmie rosną zamówienia i trzeba szukać następnych pracowników.
traderfr
Dajcie spokój z tymi bezsensownymi artykułami, zobaczcie sobie na wykres EURPLN 10 letni albo jeszcze lepiej 20 letni. A teraz wykres EURTRY. Złoty jest super stabilny przez ostatnie 10 lat, dopiero jakby kurs trwale przekroczył 5zł to można mówić o jakimś osłabieniu.
kzabor
RPP chciała słabego złotego to ma. Niszczenie oszczędności polaków wychodzi jej na 5+.
meryt
kzabor"RPP chciała słabego złotego to ma. Niszczenie oszczędności polaków wychodzi jej na 5+."

PLN mocny.
4,94 III 2004
4,92 II 2009
traderfr
Złoty jest stabilny a nie słaby, artykuł pisany przez kogoś kto nigdy długoterminowego wykresu EURPLN nie widział.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki