Załamanie kursu bitcoina po gwałtownych wzrostach

Po tym jak cena bitcoina wzrosła w środę w nocy i rano z niespełna 10 tys. do 11,4 tys. dolarów, po południu polskiego czasu doszło do załamania kursu i kryptowaluta spadła o blisko 20 proc. A potem znów gwałtownie odbiła w górę.

Bitcoin słynie z ogromnej zmienności i wczoraj i dziś daje tego pokaz. Po 4 dniach gwałtownych wzrostów, podczas których cena bitcoina wzrosła z 8,2 tys. do 11,4 tys. dolarów, nadeszła mocna korekta. Najpopularniejsza kryptowaluta została przeceniona do niespełna 9,3 tys. „zielonych”, a na niektórych platformach nawet poniżej 9 tys. dolarów (bitcoin, w przeciwieństwie do tradycyjnych walut, ma różne wyceny na różnych, niezależnych platformach, na których się nim handluje).

Blisko 20-procentowe spadki były spowodowane problemami z dostępnością do niektórych giełd i opóźnieniami w realizacji zleceń – informuje Bloomberg. Bitcoin kończył wrzesień na poziomie niewiele powyżej 4000 dolarów. - Ludzie realizują zyski po podwojeniu kursu w tak krótkim czasie - komentował David Mondrus z Trive.- Problemy z giełdami niewątpliwie się do tego dokładają - dodał analityk.

Następnie bitcoin znów zaczął mocno piąć się w górę i w czwartek rano trzeba było za niego płacić ponad 10,5 tys. dolarów.

(https://www.coindesk.com/price/)

Jak wskazuje Zerohedge.com, gwałtowne spadki zdarzają się bitcoinowi przynajmniej raz na kwartał – ostatni miał miejsce w połowie września, gdy kurs kryptowaluty załamał się o 35 proc.

Bitcoin rozpoczynał ten rok na poziomie 1000 dolarów, teraz jest już wyceniany na dziesięciokrotnie więcej, a niektórzy analitycy prognozują dalsze gwałtowne wzrosty. Inni określają kryptowalutę mianem bańki, która w każdej chwili może pęknąć.

MKa

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 8 xabcd

Tego raczej nie można nazwać załamaniem. Jeżeli Ethereum urosło w krótkim czasie o 100% i spadło o 20%. To o co chodzi. A od początku roku to już nawet nie wspomnę. https://pl.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

! Odpowiedz
5 1 sel

Ani zakazać obrotu złotem, a kryptowalutami jak najbardziej.bo muszą przejść po internecie inaczej nie istnieją.

! Odpowiedz
8 18 sel

Gdyby wszyscy właściciele kryptowalut chcieli je zamienić na coś wartościowego to przecież wybuchłaby inflacja i braki na rynkach a tak trzymają teoretyczną kasę na kontach w komputerkach i jest mniejsza inflacja, a to o złocie mówi się że to zamrożony kapitał....ale przynajmniej nie da się go skasować.

! Odpowiedz
4 22 erdwa

kto ci sprzeda mieszkanie czy złoto za bitcoina gdy wszyscy chcieliby się go pozbyć. Nieruchomość to prawo do własnosci gruntu, złoto to aktywo będące w posiadaniu banków centralnych jako zabeezpieczenie na wypadek wojen, waluta to prawo do wymiany jej na dobra materialne - w tym nieruchomosci i złoto a co oferuje sobą bitcoin? Możliwosć prania brudnych pieniadzy a po wprowadzeniu zakazu jego obrotem handel pornosami w darknecie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 londonern odpowiada erdwa

Gdyby wszyscy chcieli wyplacic pieniadze z bankow, wybuchla by panika i banki by padly. Taki podobny argument. BTC oferuje zupelnie nowy internet i mechanike jego dzialania. Poczytaj, poszperaj, a potem wyglaszaj sady.

! Odpowiedz
5 19 sel

Jak nagle zakażą obrotu czymś takim to z dnia na dzień umorzą sobie setki miliardów $ długu nic na tym nie tracąc i mniej będzie gotówki w obiegu. Idealne wyjście z dodruków walut, a naiwni sami się o to proszą.

! Odpowiedz
4 25 sel

Przecież to nie ma żadnej wartości , nakręcili spekulanci i mają dobrą zabawę bo nikt tutaj ich nie gasi kontraktami..

! Odpowiedz
4 28 open_mind

Zobaczcie FED USA, czyta moje komentarze na bankier.pl i zaczyna moje pomysły wprowadzać :Amerykański bank centralny myśli o stworzeniu własnej kryptowaluty. Poinformował o tym William Dudley, prezes Fed z Nowego Jorku, zastrzegając, że to na razie bardzo wstępny etap rozważań.:

A ja pisałem: Na bankier.pl ”W przypadku krypto walut, bankom zaczyna podobać się ta sytuacja i mogą próbować wprowadzić własne krypto waluty odstępując od gotówki o czym marzą od dawna.. aby nas całkowicie ubezwłasnowolnić. Nawet nie jestem pewien czy krypto nie zostały zainicjowane przez bankierów w cieniu.”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 pomorzaninm

chyba komuś zalezy zeby zrzucic troszke rynki przed swietami ... i szukaja czarnego łabedzia

! Odpowiedz
0 5 sel

Każdy by chciał drukować swoje pieniądze tylko problem jest z nakręceniem popytu , kto stoi za bitcoinem?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,36% 3,9255
2020-06-05 22:59:00
EUR/PLN -0,08% 4,4307
2020-06-05 22:59:00
EUR/USD -0,41% 1,1291
2020-06-05 22:59:00
CHF/PLN -0,41% 4,0767
2020-06-05 22:59:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil