REKLAMA

Yellen odejdzie z zarządu Fed po wygaśnięciu jej kadencji szefa FOMC

2017-11-20 22:50
publikacja
2017-11-20 22:50

Janet Yellen zrezygnuje z zasiadania w zarządzie amerykańskiej Rezerwy Federalnej po tym jak w lutym wygaśnie jej kadencja na stanowisku szefa Federalnego Komitetu Otwartego Rynku - poinformowała Yellen w poniedziałek wieczorem w liście do prezydenta USA.

Mandat Yellen jako członka zarządu Fed upływał dopiero 31 stycznia 2024 r.

fot. Kevin Lamarque / / Reuters

Donald Trump nominował na początku listopada Jerome'a Powella, obecnego członka zarządu Fed, na prezesa Rezerwy. Na powołanie Powella zgodę musi wyrazić Senat USA. Publiczne wysłuchanie kandydata odbędzie się 28 listopada.

Rezygnacja Yellen zwiększa pulę stanowisk możliwych do obsadzenia w Fed przez obecną administrację Białego Domu.

Donald Trump mianował już jednego członka zarządu ds. nadzoru - Randalla Quarrelsa.

Nieobsadzone pozostają obecnie 3 z 7 stanowisk w zarządzie Rezerwy Federalnej, w tym fotel wiceprezesa.

Na początku listopada prezes regionalnego oddziału Fed w Nowym Jorku (NY) William Dudley ogłosił, że zamierza przejść na emeryturę w połowie 2018 r. Szef Fed z NY sprawuje jednocześnie funkcję wiceprezesa Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) i posiada tam stałe prawo głosu.

To nie koniec zmian personalnych w FOMC.

W przyszłym roku prawo głosu w FOMC rotacyjnie zdobędą regionalni prezesi Fed: centrysta R. Bostic (Fed Atlanta) oraz jastrzębie: R. Williams (San Francisco), L. Mester (Cleveland) i M. Mullinix (p.o. szefa Fed z Richmond). Z FOMC w 2018 r. na jakiś czas pożegnają się gołębio nastawieni N. Kashkari (Minneapolis) i Ch. Evans (Chicago), a także umiarkowani jastrzębie R. Kaplan (Dallas) i P. Harker (Philadelphia). (PAP Biznes)

tus/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (2)

dodaj komentarz
open_mind
Z moich obserwacji: Dlaczego lewica zwycięża. Świat jest obecnie tym razem przed kolejną cykliczną rewolucją, tym razem globalna ale jak zwykle typową jak np. kiedyś Rosja 1917 rok, rewolucja Francuska i temu podobne, w Wenezueli, Grecji i podobnych też w końcu zwycięży w Polsce zwyciężyła (Bolek) bo komuna to taka Z moich obserwacji: Dlaczego lewica zwycięża. Świat jest obecnie tym razem przed kolejną cykliczną rewolucją, tym razem globalna ale jak zwykle typową jak np. kiedyś Rosja 1917 rok, rewolucja Francuska i temu podobne, w Wenezueli, Grecji i podobnych też w końcu zwycięży w Polsce zwyciężyła (Bolek) bo komuna to taka zawoalowana burżuazja. Ponieważ bogactwo i demoniczna władza z powodu nieokiełzanej chytrości przenika i obecnie przeniknęło ponownie do małej grupy ludzi i dodatkowo oni jeszcze obecnie prawnie zapewnili sobie możliwość fałszowania i dodruku pieniądza gdzie np. „Burżuazji” w Rosji i na zachodzie kiedyś nawet w najśmielszych marzeniach to się nie śniło. Natomiast plebs został schwytany w pętle zadłużeniowe bez wyjścia i będzie pogrążał się w niej coraz bardziej to taka pułapka (jak marchewka na kijku dla osiołka) dlatego prędzej czy później dojdzie do masowych protestów – do czego nowoczesna burżuazja - koteria przygotowała się ale jak zwykle niedostatecznie bo to przekracza ich możliwości pojęcia z powodu wygodnego i możnowładczego stylu życia. Powiedziałbym że to jest normalny cykl – fala towarzysząca nam na tym padole od zarania. Kończący się jak zwykle masakrą znaczy „gilotyny plutony” i takie tam rozrywki stworzone na naprędce przez lud dla swojej klasy „wybranej”. Można by powiedzieć czekamy na nowego Lenina tak jak poprzednio (sponsorowanego z zachodu). Czy to może być Soros, e chyba za stary ale ktoś z jego klanu na pewno. A dlaczego Soros albo ktoś z jego klanu, bo on jest sprytny i nie chce stracić fortuny dlatego udaje że wspomaga fronty ludowo - demokratyczne. A tak poza nawiasem on ma demokracje tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. A co on ma na pewno? Ma wspaniały prywatny cmentarz na swojej posiadłości i tam polegnie, oraz różne inne atrakcje, jest na tyle inteligentnym że zdaje sobie sprawą z tego że pieniądze nie gwarantują szczęścia ale znaczne pomagają jak się nimi dysponuje z umiarem o czym „nowobogacka burżuazja” cyklicznie zapomina, wkuźwiając tym plebs. Jak to się ma do Yellen? Ona dobrze się zna s Sorosem.
open_mind
Nic tylko robimy zapasy popcornu i patrzymy jak system wypali się do gruntu.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki