REKLAMA
ZAGŁOSUJ

We Francji zatrzymania i grzywny za spożywanie posiłków w działających nielegalnie restauracjach

2021-04-10 21:47
publikacja
2021-04-10 21:47
We Francji zatrzymania i grzywny za spożywanie posiłków w działających nielegalnie restauracjach
We Francji zatrzymania i grzywny za spożywanie posiłków w działających nielegalnie restauracjach
fot. David Tadevosian / / Shutterstock

Ponad 110 osób, które przebywały w nocy z piątku na sobotę w nielegalnie działającej restauracji w XIX dzielnicy Paryża, zostało ukaranych grzywną; organizatorzy kolacji zostali zatrzymani - poinformowała w sobotę policja w stolicy Francji.

Policja potwierdziła również przeprowadzenie akcji w nielegalnej restauracji w podparyskim Saint-Ouen i ukaranie grzywną 62 jej klientów; menadżer został aresztowany.

W następstwie wykrycia tzw. afery tajnych kolacji w luksusowym Palais Vivienne były minister Brice Hortefeux i znany publicysta Alain Duhamel przyznali, że uczestniczyli w potajemnej kolacji zorganizowanej 30 marca przez szefa kuchni Christophe'a Leroya – podał portal śledczy Mediapart.

Skandal wybuchł po tym, jak kanał telewizyjny M6 wyemitował nagranie z ukrytej kamery z wykwintnej restauracji, w której pokazano gości delektujących się kawiorem i szampanem w ramach menu do 490 euro. Adres był znany tylko "nielicznym uprzywilejowanym" - podał M6.

Na nagraniu było widać, że goście nie przestrzegają przepisów związanych z pandemią Covid-19, w tym nie zachowują dystansu, nie noszą masek ochronnych, a niektórzy witają się pocałunkami w policzek. Personel również był bez masek.

W materiale wyemitowanym przez M6 jeden z gości anonimowo powiedział, że wśród uczestników kolacji byli ministrowie. "W tym tygodniu jadłem obiad w dwóch lub trzech restauracjach, tak zwanych tajnych restauracjach, z kilkoma ministrami" - oświadczył mężczyzna.

Ze względu na pandemię Covid-19 francuskie restauracje i kawiarnie są zamknięte od końca października 2020 roku.

W ciągu ostatniej doby we Francji zmarło w szpitalach 210 osób zakażonych koronawirusem - podała w sobotę Agencja Zdrowia Publicznego. Łączna liczba ofiar pandemii wzrosła w kraju do 98 605. Obecnie hospitalizowanych jest 30 238 pacjentów, u których zdiagnozowano Covid-19; 5769 chorych przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

We Francji rozprzestrzeniają się nowe warianty koronawirusa. W departamencie Mozela wariant południowoafrykański stanowi około 35 proc. zakażeń – poinformował w sobotę prezydent regionu Grand Est Jean Rottner w stacji BFM TV.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mararok
Czytam i nie wierzę, że jedzenie w restauracji to przestępstwo. Ja mafiozi czytają gazety tam to normalnie ze śmiechu padają, że Chef pierze brudne przepiórki i kawior serwując je potajemnie gościom.

Kiedy czytało się o światach alternatywnych, pełnych absurdów to myślało się, że to fikcja tylko a tu...
atx
a u nas tymaczasem uzbrojone po zęby gestapolicja napada na wesela ale już pozwala na pogrzeby z setkami ludzi...bo to polityczne zebranie a tam nie ma zarazy oczywiście wirus został opłacony
https://www.youtube.com/watch?v=K2SszvtJGqM

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki