REKLAMA

W stolicy odbywa się drugi Kongres Kobiet

2010-06-18 13:48
publikacja
2010-06-18 13:48

Ponad 4 tysiące kobiet przyjechało do warszawskiego pałacu Kultury i Nauki na swój kongres. Tegoroczny, drugi już Kongres Kobiet, odbywa się pod hasłem "Czas na Kobiety! Czas na wybory! Czas na Solidarność!".

Walcząca o prawa kobiet profesor Magdalena Środa oraz szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Henryka Bochniarz otwierając Kongres podkreślały, że hasło imprezy nie jest przypadkowe. Chodzi o to, by kobiety wzięły odpowiedzialnośc za Polskę i uaktywniły się politycznie.

Kobiety podkreślają, że najważniejsze jest dla nich to, by ustawa o parytetach wreszcie weszła w życie.

Podczas Kongresu Kobiety uważnie przyjrzą się programom kandydatów na prezydenta. Przed południem gościem Kongresu był marszałek Komorowski. W zaplanowanej na wieczór debacie prezydenckiej wezmą udział Grzegorz Napieralski, Andrzej Olechowski i Waldemar Pawlak.

Nie tylko jednak polityką zajmują się kobiety podczas kongresu. Uczestniczki dyskutują o szansach kobiet na rynku pracy, emancypacji kobiet i ewolucji mężczyzn, sytuacji matek i kobiet "50+".

W kongresie uczestniczą kobiety z najodleglejszych nawet zakątków Polski. Pani Teresa Zimmerman przyjechała z Bolesławca. Mówi, że bierze udział w Kongresie, bo jest kobietą aktywną i szkoda czasu na siedzenie w domu i przyglądanie się co robią inni. Trzeba tu być. Warto, naprawdę warto - dodaje.

Kongres potrwa do jutra. W sobotę, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, kobiety będą dyskutować o gospodarce Polski i Unii Europejskiej.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki