USA: wzrost PKB jednak z dwójką z przodu

Nie potwierdziły się wcześniejsze szacunki ekonomistów. Tempo wzrostu produktu krajowego brutto Stanów Zjednoczonych jednak nie spadło poniżej 2 proc. w ujęciu annualizowanym.

(fot. Jonathan Ernst / Reuters)

Annualizowana dynamika produktu krajowego brutto wyniosła w trzecim kwartale 2,1 proc. - podało wstępne dane rządowe Biuro Analiz Gospodarczych (BEA).

To rezultat lepszy od oczekiwanych przez analityków 1,9 proc., które bazowały na wstępnym odczycie z końca października. Co więcej, rezultat okazał się także wyższy od osiągniętego w drugim kwartale (2,0 proc.).

Do wyższego od oczekiwań odczytu przyczyniła się rosnąca o 2,9 proc. konsumpcja, która odpowiada za 2/3 amerykańskiego PKB. Inwestycje spadły o 2,7 proc., eksport wzrósł o 0,9 proc., a import o 1,5 proc. Wzrost wydatków rządowych wyniósł 1,6 proc.

Warto odnotować, że za praktycznie całość wzrostu amerykańskiego PKB odpowiadała konsumpcja prywatna, która dodała 1,97 pkt. proc. do annualizowanej dynamiki tego wskaźnika. Inwestycje obniżyły go o 0,18 pkt. proc., zmiana zapasów wniosła 0,17 pkt. proc., wydatki publiczne (federalne i stanowe) 0,28 pkt. proc., a eksport netto -0,11 pkt. proc.

Opublikowane dziś dane to wstępny odczyt, który będzie podlegać jeszcze jednej regularnej rewizji, którą BEA ogłosi 20 grudnia 2019 r.

MZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 12 macierz

No proszę, jankes na koniec roku ok 2% a Chiny ponad 6% z czym do ludzi!!

! Odpowiedz
11 21 remo87

PKB per capita 2018:
USA - 62 869 USD + 2% wzrost o 1257 USD
Chiny - 9 580 USD + 6% wzrost o 575 USD
Kto komu odjeżdża?

! Odpowiedz
11 10 ajwaj odpowiada remo87

Manipulujesz
Dochód na glowe-per capita mieszkanca nie swiadczy o potencjale panstwa
Bo by np. SanEscobar z 10 mieszkancami i 1 PGRem byl najbogatszy-najpotezniejszy w swiecie

! Odpowiedz
7 13 ajwaj odpowiada ajwaj

Kiedy Magdalenka POPISy & co. rabowali intensywnie majatek Polski 30 lat temu,
w Chinach powszechna byla smierc z glodu, a eksportowali np. proste rekawice szyte w garazach, zabawki itd.
Dzis maja Jeepa na ksiezycu, lotniskowce, pól swiata inwestycji itd., a to w PIS-PL robia w montowniach "wiazki i palety", a Jankesi sprzedaja gaz i rope jak kraj surowcowy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 remo87 odpowiada ajwaj

Chiny są potężne, nikt tego nie kwestionuje, w zasadzie dziwnym było to, że kraj zamieszkały przez 1/5 ludzkości był nic nie znaczącym grajdołem, ale zauważ, że USA to nie mikro państewko z bogatymi ludźmi jak np. Singapur czy Norwegia, tylko trzeci najludniejszy kraj świata z dochodem na mieszkańca nieosiągalnym prawie nigdzie. Owszem, eksportują ropę i gaz, bo potrafili stworzyć technologię do wydobywania złóż dotąd uznawanych za nienadające się do eksploatacji. Ci sami jankesi wysłali na księżyc człowieka i to 50 lat temu, a nie jakiś łazik, który zepsuł się po paru dniach :-) Na temat lotniskowców i innych "argumentów" nie ma sensu się rozpisywać, sprawdź statystyki i zobacz kto tak naprawdę dominuje :-) Rozumiem, że można nie lubić USA i prowadzonej przez nich polityki, ale nie rozumiem skąd ta wiara w to, że pod chińskim butem będzie nam lepiej??

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ajwaj odpowiada remo87

USA drukuje 7/24 zielone, a w swiecie zachodzi de-dolaryzacja,
22 bln. $ sa nie do splacenia, a to jest gl. zródlo "bogactwa" kal-bojów. Równiez masa firm wydmuszek bez zysków i dywidend, zaniedbana, stara infrastruktura. Wielu klientów trzyma tylko grozba i szantaz Jankesów > HUAWEI, bron S-400 itd.
Chiny maja ultra-moderna infrastrukture, REALNA gospodarke bez dlugów i tylko w czasie prez. Trumpa 6 % x 3 lata = 18% wzrostu + % od %, kal-boje = 6%. O tym bylo na poczatku

Nie trzeba byc pod zadnym "butem", Chiny inwestuja w swiecie i oprócz udzialów w zyskach nic nie chca.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ajwaj odpowiada ajwaj

BRICKS w PKB przegonilo G-7,
maja swój bank, fundusze rozwoju, pomoc itd. Bez zadan gosp.-politycznych.

Kiedy kal-boje wygrywali, musiala byc "wolna gospodarka" = masakrowanie malych panstw. Teraz nagle Jankesi daja sankcje gosp. na wiekszosc panstw, cla, ograniczenia handlu itd. Na sile dlugo sie nie utrzymaja. Koalicja anty-Jankeska rosnie, suwerenne panstwa tez maja prawo na swój rozwój i dobrobyt.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
41 32 ajwaj

Wielki sukces poilityki gosp. prez. Trumpa
Wzrosty zarobków, PKB, zmniejszenie ludzi z zasilkami "food stamps" itd. Robi co moze, przy 7/24 bojkocie-sabotazu deep state (Burak O., Hilaryja C., Soros & co.).
A zaczal od wyjscia z fejku o CO2 (podatek od powietrza).. Bez tego bylo by duzo gorzej.

! Odpowiedz
21 31 borat123

Da Tawarisc,Prawielno gawarisz :))))))) Nada Kapiejka od Putina :)))

! Odpowiedz
22 22 ajwaj odpowiada borat123

nawijaj po polsku
twojego banderowskiego nie kumaja

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil