REKLAMA

TVN wciąż bez koncesji. Głosowanie KRRiT nie przyniosło rozstrzygnięcia

2021-07-22 15:48, akt.2021-07-22 16:44
publikacja
2021-07-22 15:48
aktualizacja
2021-07-22 16:44
TVN wciąż bez koncesji. Głosowanie KRRiT nie przyniosło rozstrzygnięcia
TVN wciąż bez koncesji. Głosowanie KRRiT nie przyniosło rozstrzygnięcia
/ Grupa TVN Discovery Polska

Na czwartkowym posiedzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) odbyły się głosowania nad przyznaniem koncesji dla TVN 24, jednak żadne nie uzyskało wymaganej większości - poinformowała PAP rzecznik prasowy KRRiT Teresa Brykczyńska.

"Pierwsze głosowanie dotyczyło przyznania TVN 24 koncesji, drugie - nieprzyznania jej. Żadne z głosowań nie przyniosło rozstrzygnięcia" - powiedziała PAP Brykczyńska.

"Postępowanie w sprawie koncesji dla TVN 24 będzie kontynuowane" - wyjaśniła rzecznik prasowy KRRiT, zapowiadając kolejne głosowania w KRRiT w tej sprawie. Obecnie nie wiadomo jednak, kiedy do nich dojdzie.

Koncesja TVN 24 obowiązuje do 26 września 2021 r. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r.

"Zgodnie z przepisami nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem, w przypadku koncesji TVN 24 od złożenia wniosku upłynęło już ponad 17 miesięcy" - podał w czwartek portal Press.pl.

Jak zaznaczono, "jeśli KRRiT nie przedłużyłaby koncesji TVN 24, nadawca kanału może wystąpić o licencję na nadawanie w każdym państwie Unii Europejskiej".

20 lipca KRRiT przekazała marszałkom Sejmu Elżbiecie Witek i Ryszardowi Terleckiemu uwagi do projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. W nich KRRiT proponuje m.in. rozważenie rozwiązań, wyłączających ograniczenia dot. kapitału zagranicznego w przypadku zawarcia odpowiednich umów na zasadach wzajemności.

"W ramach konsultacji międzyresortowych, KRRiT przekazała na ręce pani marszałek Sejmu Elżbiety Witek uwagi do projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. KRRiT zwraca uwagę na potrzebę doprecyzowania przepisów przejściowych, dotyczących rozpoczętych postepowań koncesyjnych" - poinformowała Rada.

Jak podano, "przewodniczący KRRiT skierował także pismo do wicemarszałka Ryszarda Terleckiego z prośbą o rozważenie możliwości wprowadzenia również innych zmian w nowelizowanej ustawie". Wyjaśniono, że "proponowane zmiany mają charakter deregulacyjny i polegają na ułatwieniu uruchamiania w Polsce programów radiowych i telewizyjnych, rozpowszechnianych w sposób inny niż rozsiewaczy naziemny, przez zastąpienie systemu koncesyjnego zezwoleniami na rozpowszechnianie satelitarno-kablowe".

Rada poinformowała PAP, że "przewodniczący KRRiT proponuje również rozważenie rozwiązań, wyłączających stosowanie ograniczeń związanych z kapitałem zagranicznym w przypadku zawarcia stosownych porozumień lub umów międzynarodowych na zasadach wzajemności".

Na początku lipca posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, w którym wskazano, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Przedstawicielem wnioskodawców jest Marek Suski (PiS).

W debacie publicznej często padają oceny, że projekt nowelizacji ustawy jest skierowany przeciwko stacji TVN, która obecnie jest w trakcie rozmów z KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii. (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ aszw/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (23)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
lorelie
pamiętacie jak żydzi chcieli zablokować ustawę o IPN ?! kilku thebilli zrobiło urodziny Adolfa w środku lasu..i nagle... zupełnie przypadkiem przechodził reporter TVN z kamerzystą ( e środku lasu) i to nagrali. Potem okazało się że nawet to współfinansowali..ale cel osiągnięty, ustawa o IPN upadła. Dalej chcą od nas kasy i na nas pamiętacie jak żydzi chcieli zablokować ustawę o IPN ?! kilku thebilli zrobiło urodziny Adolfa w środku lasu..i nagle... zupełnie przypadkiem przechodził reporter TVN z kamerzystą ( e środku lasu) i to nagrali. Potem okazało się że nawet to współfinansowali..ale cel osiągnięty, ustawa o IPN upadła. Dalej chcą od nas kasy i na nas plują tak jak na Radwańskie czy Ambasadora...
anty12
Fajnie, niech pis w koncu pokaze kohones i przestanie dotowac amerykanskie korpo, to zaczna nas traktowac powaznie. Sami niech zaczna sie traktowac powaznie zamiast cale zycie klekac.
anty12
Jeszcze wiecej dotacji dla amerykankich korpo. PiS sam doprowadzil do takiej sytuacji, gdzie kazdy traktuje ich jak chlopca do bicia i jeszcze dostaje za to pieniedza. Juz nawet Czewsi tratkuja nas jak chkpca do bicia. Kopalnia w turowie dziala x lat ale treaz im przeszkadza bo wiedza jakie miernoty rzadza Polska i mozna od nich Jeszcze wiecej dotacji dla amerykankich korpo. PiS sam doprowadzil do takiej sytuacji, gdzie kazdy traktuje ich jak chlopca do bicia i jeszcze dostaje za to pieniedza. Juz nawet Czewsi tratkuja nas jak chkpca do bicia. Kopalnia w turowie dziala x lat ale treaz im przeszkadza bo wiedza jakie miernoty rzadza Polska i mozna od nich wymusic haracz.
https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rekordowa-dotacja-od-rzadu-dostanie-ja,183,0,2399927.html
lorelie
myślę że dobrze by było pokazać pazurki i ruskiej kukielce Bidetowi i jego kolegom ze wzgórz golan utopić TVNowską szczujnie i szybko znowelizować kpa
krrzysiek2
"podłość i szczujnia" podkuli ogon przed Bidenem, jeszcze czołgi kupi i nie pomogą kwiki drzystków i trolików twojego pokroju...
jan888
TVN z przyczyn formalnych nie żadnych praw do koncesji, bo jest telewizja należąca w 100% do kapitału zagranicznego.
lorelie
pozaeuropejskiego...i tylko dlatego. A jej właściciel oskarża Polaków wiadomo o co...i chce $$$$
bankierkomentuje
TVN to sprzedawczyki i farbowane "lisy". Kiedy zaczal zagladac STRACH w oczy dziennikarzom HEJTEROM z TVNu ze moga niedlugo nie miec pracy to podniesli larum. Zreszta zawsze podnosza jak cos nie jest po ich mysli.

BIDEN = TVN = sprzedali Polske po raz kolejny i interesik z Niemcami wazniejszy niz jakiekolwiek obietnice
TVN to sprzedawczyki i farbowane "lisy". Kiedy zaczal zagladac STRACH w oczy dziennikarzom HEJTEROM z TVNu ze moga niedlugo nie miec pracy to podniesli larum. Zreszta zawsze podnosza jak cos nie jest po ich mysli.

BIDEN = TVN = sprzedali Polske po raz kolejny i interesik z Niemcami wazniejszy niz jakiekolwiek obietnice a nieudaczny Sikorski co chcial robic amerykanom .... ?

USA to typowe zlodziejaszki: naobiecywali blokade NS 2, sprzedali w miedzyczasie wyrzutnie, samoloty, gaz a teraz kiedy wszystko juz pogonione to wypieli sie na Polske i sprzedali nas Niemcom tak samo jak Tusk sprzedal Polske pare lat temu EU. Koryto w EU wyschlo to przyszedl szukac poklasku w kraju i odrazu zaczal STRASZYC.
Wywioza Rdzawego na taczkach. TVN tez mogliby pogodnic.

Kiedy amerykanskie Corpo doja kase z Polski to jest dobrze ale kiedy maja placic podatki w Polsce to juz jest zle i tak nie wolno.

NIE DAJMY sie OSZUKIWAC farbowanym Lisom. Ten obecny co zastapil Kurczoka to tez wyglada jak przebiegly Lis bo kiedys jak go wyrzucili z TVP to plakal w mediach ze bida i za co on stadnine koni utrzyma na Mazurach. Kolejny farbowany Lis.

Pamietajcie ze DZIENNIKARZE to najwieksi HEJTERZY i TROLE a ci z TVN to juz przechodza sami siebie w tym hejterstwie odwracajac kota ogonem.
langdon25
USA to typowe złodziejaszki pisuarze ?

To dlaczego Adrian wchodził bez masła Trumpowi tam gdzie światło nie dociera ???

Dlaczego PiS kupuje od nich za 23mld stare czołgi ???

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki