REKLAMA
PIT 2023

Szef Rady Mediów Narodowych apeluje do premiera o pieniądze na media publiczne. Padła kwota

2023-11-29 20:46
publikacja
2023-11-29 20:46

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych (RMN) Krzysztof Czabański zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o zapewnienie odpowiedniego finansowania działalności jednostek publicznego radia i telewizji w 2024 roku.

Szef Rady Mediów Narodowych apeluje do premiera o pieniądze na media publiczne. Padła kwota
Szef Rady Mediów Narodowych apeluje do premiera o pieniądze na media publiczne. Padła kwota
fot. Grazyna Myslinska / / FORUM

Jak poinformowała w środę PAP Rada Mediów Narodowych, jej przewodniczący Krzysztof Czabański przesłał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu pismo z "uprzejmą prośbą o zapewnienie odpowiedniego finansowania działalności jednostek publicznego radia i telewizji w 2024 r.".

Czabański wskazał, że "z projektów planów programowo-finansowych na przyszły rok, podstawę do sporządzenia których stanowią karty powinności na lata 2020-2024, wynika, że zapotrzebowanie nadawców na środki przeznaczone na finansowanie zadań, stanowiących realizację misji publicznej, wyniesie 3,65 mld zł".

Przewodniczący RMN przypomniał, że "zgodnie z przyjętą przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji prognozą, przyszłoroczne wpływy z tytułu opłat abonamentowych wyniosą jedynie 620 mln zł". "Łączna wartość papierów wartościowych, stanowiących rekompensatę z tytułu utraconych wpływów z opłat abonamentowych, powinna zatem zostać określona w przyszłorocznym budżecie na kwotę nie niższą niż 3,03 mld zł" - dodał.

"W związku z powyższym zwracam się do Pana Premiera z wnioskiem o zgłoszenie stosownej poprawki do projektu budżetu na rok 2024, która umożliwi jednostkom publicznej radiofonii i telewizji prawidłowe wykonywanie misji publicznej" – zakończył pismo przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

"TVP – Bizancjum za publiczne pieniądze". Mocny raport NIK o finansach Telewizji Polskiej

Telewizja Publiczna w coraz większym stopniu jest finansowana z budżetu państwa. NIK postanowiła zbadać finanse TVP w latach 2021 i 2022. Wyniki kontroli nie są pocieszające.

Autor: Tomasz Szczerbicki

szt/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
sterl
Gdyby miał klasę to sam podałby się do dymisji ..
kaczyslaw_
Buahahaha, najpierw PGG żebrze o dotację a teraz TV***. Jak ksiądz, co łaska, ale nie mniej niż 3 mld. xD

Najlepsze są raporty finansowe - TV*** osiągnęła zysk 200 mln zł przy dotacji 2700 mln zł. ROTFL
langdon25
Wystarczy zająć majątki działaczy *** nielegalnie zarobione w czasie 8 ostatnich lat i będzie na kilka lat funkcjonowania TVP .
inwestor.pl
Po co pieniądze na 'program misyjny', którego nikt nie ogląda? Nie dawać kasy na to to zaczną myśleć jak zrobić program z oglądalnością, który sam się sfinansuje.
carlito1
Bezczelność tych dziadów nie zna granic. Jeszcze ostatnie podrygi żeby się nachapać. Niestety pełowcy z kolorowymi nic nie zrobią bo to za dobre koryto dla ziomków, a widzimy, że już zaczynają swoją normalną działalność po wczorajszej akcji na ORLENIE
infinityhost
Pamiętam dobre czasy kiedy jakaś firma oferowała "telewizję kartę" za 10 zł miesięcznie. Był pakiet podstawowy i Discovery. I dla tego jednego kanału warto było to zakupić. Brzytwa jakość z satelity i ciekawa treść. Ale teraz już mtv2 nie oferuje nic ciekawego, dicovery tak samo, a bez tych kanałów na resztę szkoda tych Pamiętam dobre czasy kiedy jakaś firma oferowała "telewizję kartę" za 10 zł miesięcznie. Był pakiet podstawowy i Discovery. I dla tego jednego kanału warto było to zakupić. Brzytwa jakość z satelity i ciekawa treść. Ale teraz już mtv2 nie oferuje nic ciekawego, dicovery tak samo, a bez tych kanałów na resztę szkoda tych 10 złotych (mimo że oferta już wycofana. Wniosek. Porządny produkt jest wart maksymalnie 10 złotych jak dla mnie. Reszta bez niego to już wyrzucenie pieniędzy w błoto. O kolejna inspiracja.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
carlito1
Będzie istniał dalej ... spokojnie tylko pod innym szyldem
od_redakcji
Bo wszyscy wiemy, że największym priorytetem dzisiaj jest zapewnienie, żeby żadna audycja publiczna nie została pozbawiona swojego codziennego dawki dramatu politycznego i powtarzających się reklam. To jest tak ważne, że powinniśmy wszyscy zgromadzić się wokół tego i zatroszczyć się o to, żeby nie zabrakło środków na kolejne seriale Bo wszyscy wiemy, że największym priorytetem dzisiaj jest zapewnienie, żeby żadna audycja publiczna nie została pozbawiona swojego codziennego dawki dramatu politycznego i powtarzających się reklam. To jest tak ważne, że powinniśmy wszyscy zgromadzić się wokół tego i zatroszczyć się o to, żeby nie zabrakło środków na kolejne seriale dokumentalne o życiu mrówek czy powtórki powtórek programów rozrywkowych sprzed dziesięciu lat. Bo przecież to, czego naprawdę potrzebujemy, to więcej tego samego!"
od_redakcji
Ach, oczywiście! To absolutnie najgorętsza plotka tego sezonu! Czabański z całym swoim splendorem zwraca się o 'odpowiednie finansowanie' - tak, bo w końcu nic nie rozgrzewa serc i umysłów bardziej niż dyskusje na temat budżetu jednostek radiowo-telewizyjnych. Jest to równie porywające jak oglądanie farby schnącej na ścianie.Ach, oczywiście! To absolutnie najgorętsza plotka tego sezonu! Czabański z całym swoim splendorem zwraca się o 'odpowiednie finansowanie' - tak, bo w końcu nic nie rozgrzewa serc i umysłów bardziej niż dyskusje na temat budżetu jednostek radiowo-telewizyjnych. Jest to równie porywające jak oglądanie farby schnącej na ścianie. Jesteśmy w stanie poczuć emocje pulsuje z każdej litery tej prośby, prawda? Dramatyczna prośba o pieniądze - takie kino naprawdę!"

Powiązane: Telewizja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki