REKLAMA

S&P grozi obniżeniem ratingów 15 europejskich firm ubezpieczeniowych

2011-12-10 19:43
publikacja
2011-12-10 19:43

Agencja ratingowa Standard&Poor's ogłosiła w piątek, że rozważa obniżenie wiarygodności kredytowej 15 europejskich firm ubezpieczeniowych - podała agencja AFP. Na początku tygodnia ta sama agencja S&P zagroziła obniżeniem ratingów 15 krajów strefy euro.

Agencja poinformowała, że decyzję w sprawie obniżenia ratingów firm ubezpieczeniowych podejmie "w ciągu czterech tygodni po wyjaśnieniu sprawy not krajów europejskich".

Wśród towarzystw ubezpieczeniowych zagrożonych ewentualną obniżką w krótkim terminie znalazł się niemiecki Allianz, brytyjska Aviva, francuskie - Axa, CNP i CCR, włoska firma Generali i irlandzki ubezpieczyciel Irish Public Bodies Mutual Insurances (IPB).

"5 grudnia S&P umieściła ratingi 15 krajów ze strefy euro (na 17) na liście obserwacyjnej z nastawieniem negatywnym. W konsekwencji umieszczamy ratingi pewnych europejskich ubezpieczycieli na takiej liście" - głosi komunikat.

Dwa pozostałe kraje strefy euro, które nie zostały umieszczone na liście w poniedziałek, to Cypr, wciągnięty na nią wcześniej, i Grecja, której rankingi już są niskie.

Z kolei w środę ta sama agencja ostrzegła, że może obniżyć o jeden poziom najwyższą obecnie wiarygodność kredytową (AAA) Unii Europejskiej. Agencja ma 90 dni na podjęcie decyzji w tej sprawie - informowała agencja dpa. (PAP)

ksaj/ dan/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Jopin
Akurat Generali, to chyba jedyna włoska instytucja, której póki co kryzys nie tyka. Te agencje ratingowe to już teraz wszystkim tną po kolei bez zastanowienia. Ciekawe tylko jaki mają w tym interes.
~bla bla
Niech SP najpierw obetnie sobie te swoje pejsy...Reszta czosnkow w JM, BoA, GS znow miesza...
~pewu
kiedy znajdzie się ktoś kto obniży rating S&P?
~brudny jeleń
tylko problem jest w tym ze nikt tego nie czyta a pod tzw inwestorami którzy zareagowali na obniżenie rankingu jest GS JM BOA i to starczy
~Mariusz Szepietowski
Wcale się temu nie dziwię, gdy widzę, że towarzystwa ubezpieczeniowe zarabiają na nieszczęściu swpich klientów - opisuje to na http://bezemerytury.pl/blog/przez-pracownikow-generali-mozesz-stracic-wszystkie-pieniadze-zainwestowane-w-polise

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki