REKLAMA

Rosja zawiesza działalność swoich konsulatów w Bułgarii

2022-06-28 23:39
publikacja
2022-06-28 23:39
Rosja zawiesza działalność swoich konsulatów w Bułgarii
Rosja zawiesza działalność swoich konsulatów w Bułgarii
/ FORUM

Rosja zawiesza działalność swoich konsulatów w Sofii i Warnie i zamyka na miesiąc konsulat w Ruse - poinformowała we wtorek wieczorem rosyjska ambasada w Sofii. Wcześniej rząd Bułgarii postanowił wydalić 70 dyplomatów i pracowników placówek Rosji.

MSZ Bułgarii ogłosił, że działalność Rosjan uznanych za persona non grata nie jest zgodna z ich statusem dyplomatycznym.

Ambasada rosyjska oświadczyła, że Moskwa zareaguje na tę decyzję. „Służby konsularne ambasady Rosji w Bułgarii oraz generalny konsulat w Warnie zawieszają swoją działalność. Konsulat w Ruse wstrzyma pracę w środę i będzie zamknięty przez miesiąc. Wszyscy, którzy wcześniej zwracali się do rosyjskich służb konsularnych, mogą zwrócić się do ambasady” – podała strona rosyjska.

Premier Bułgarii Kirił Petkow oznajmił wcześniej: „większość tych osób pracowała bezpośrednio dla obcych służb i rola dyplomatów była wyłącznie przykrywką. Kiedy obce rządy próbują ingerować w wewnętrzne sprawy Bułgarii, my odpowiadamy”.

Resort spraw wewnętrznych Bułgarii podał, że liczba pracowników rosyjskich przedstawicielstw w Bułgarii nie powinna przekraczać liczby personelu placówek Bułgarii w Rosji i jest to zgodne z zapisami konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych.

Z Sofii Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ fit/wr/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki