REKLAMA
Tour de spółki

Ratownicy medyczni wciąż czekają na podwyżki

2018-01-04 15:34
publikacja
2018-01-04 15:34

Cześć ratowników medycznych nadal nie otrzymała obiecanych podwyżek. Po protestach w ubiegłym roku ministerstwo zdrowia podpisało porozumienie z Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych. Na mocy ugody wszyscy ratownicy, niezależnie od miejsca pracy, mieli otrzymać podwyżki w wysokości 400 zł brutto od 1 lipca 2017 roku i kolejne 400 zł od stycznia 2018 r.

/ fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Podwyżki otrzymali tylko ratownicy zatrudnieni w państwowych zespołach ratownictwa medycznego i dyspozytorzy medyczni. Część dyrektorów szpitali jednak nie wypłaciła podwyżek - twierdzi Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Komisji Zakładowej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego. Dodatków nie otrzymali ratownicy zatrudnieni w szpitalach, w SOR-ach, izbach przyjęć oraz transporcie medycznym.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział, że dyrektorzy szpitali otrzymali zwiększone kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i dysponują pieniędzmi na podwyżki dla ratowników. "Duża część szpitali to zrobiła i nie widzi w tym żadnego problemu. Natomiast jest pewna grupa dyrektorów, którzy twierdzą, że potrzebują do tego podstawy prawnej". Minister przypomniał, że wynagrodzenia w szpitalach kształtują samodzielnie dyrektorzy i nie trzeba do tego dodatkowej regulacji.

Według szacunków ministerstwa zdrowia podwyżki ratownikom wypłaciło 337 szpitali na 566. Około 40 proc. szpitali nie realizuje porozumienia.

IAR Joanna Stankiewicz/gaj

Źródło:IAR
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki