MSW: stan pacjentów rannych w Tunezji jest dobry

 

- MSW informuje:

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie leczonych jest 8 osób, które zostały ranne w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. - Życiu tych pacjentów nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział profesor Marek Durlik ze szpitala MSW.

- Pacjenci przebywają na dwóch oddziałach. Są w dobrym stanie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prof. Marek Durlik. Dodał, że jedna z pacjentek przejdzie jeszcze operację ortopedyczną. - Będzie to jednak operacja odtwórcza, a nie ratująca życie - zaznaczył.

Stan pacjentów, którzy przebywają w szpitalu MSW w Warszawie, jest dobry. Większość z nich prawdopodobnie w tym tygodniu wróci do swoich domów. - Ci ludzie mieli ogromne szczęście, że kule nie uszkodziły ważnych narządów - powiedział prof. Marek Durlik ze szpitala MSW. Poinformował również, że pacjenci podkreślali fachowość opieki medycznej, jaką zostali otoczeni jeszcze w Tunezji. Wkrótce do kraju wrócą Polacy, którzy wciąż przebywają w szpitalu w Tunisie.

Przypomnijmy, że ośmioro rannych w zamachu w Tunisie wróciło do kraju w piątek wieczorem. Podczas podróży wojskowym samolotem towarzyszyli im m.in. lekarze z CSK MSW oraz Państwowej Straży Pożarnej. Wsparcie psychologiczne zapewnili specjaliści z policji i straży pożarnej. Ranni trafili pod opiekę lekarzy ze szpitala MSW w Warszawie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ azb/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,59
2019-09-20 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil