REKLAMA

Likwidacja lotniska Chopina w toku? Premier: Grunty zostaną wniesione do państwowej spółki

2023-08-29 15:01, akt.2023-08-29 16:50
publikacja
2023-08-29 15:01
aktualizacja
2023-08-29 16:50

PiS chce zlikwidować Lotnisko Chopina i sprzedać grunt zagranicznemu inwestorowi - ujawnili posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Łoński. W końcu trzeba uzasadnić powstanie CPK (pisaliśmy o tym wielokrotnie). W obozie władzy podniósł się raban. - Grunty lotniska Chopina w Warszawie zostaną wniesione do państwowej spółki z ustawowym zakazem prywatyzacji - zapewnia premier Mateusz Morawiecki.

Likwidacja lotniska Chopina w toku? Premier: Grunty zostaną wniesione do państwowej spółki
Likwidacja lotniska Chopina w toku? Premier: Grunty zostaną wniesione do państwowej spółki
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

PiS w 2017 roku oszacował grunty, na których znajduje się lotnisko Chopina na około 5 mld zł. - Te pieniądze miały zasilić budżet CPK - twierdzą posłowie KO na Campus Polska Przyszłości. Jak przekonywali, w grudniu, styczniu i marcu Porty Lotnicze, przekształcone w spółkę, otrzymały grunty Skarbu Państwa o wartości 3,2 mld zł. Ich zadaniem zostaną później przekazane CPK, która powoła spółkę celową i ta sprzeda je zagranicznemu inwestorowi. 

"Szanowni państwo, nie dajcie się nabrać. Ich ostatni fake news jest taki, że Okęcie zostanie wyprzedane. To jest ważny fake news, ponieważ mniej więcej to wygląda tak, jak w Radiu Erewań starsi pamiętają, nie Okęcie, tylko LOT i nie teraz, tylko za czasów Platformy Obywatelskiej" - powiedział Mateusz Morawiecki podczas transmisji na facebooku.

"Nie rezygnujemy z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, bo to wielki impuls do dalszego rozwoju Polski, ale te rzucane kłody pod nogi, te kłamstwa, te manipulacje (...) Zobaczcie jak teraz próbowali nam przypiąć swoje własne grzechy (...) Nie robią na nas wrażenia. A grunty Okęcia, uwaga, zostaną wniesione do państwowej spółki z ustawowym zakazem prywatyzacji" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała zapewnił w TVP info, że nie ma mowy o sprzedaży lotniska Chopina w Warszawie. "Nie można go prywatyzować" - podkreślił. Dodał, że jest to zagwarantowane ustawą.

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W pierwszej połowie 2023 roku w podróż udało się z niego ponad 8,34 mln osób. 

aw/pap

Źródło:Bankier24
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (36)

dodaj komentarz
tytus22
Powiedział Pinokio i na pewno mu wieżę
jacek-19
wybuduja lotnisko zeby mu nadac imie "Lecha 1" Kaczynskiego.
pozhoga
Czyli w skrócie:
- dwaj posłowie Totalnej Targowicy ,,ujawnili";
- coś, co nie jest prawdą;
- czyli kłamią;
- główny ściek nie widzi w tym problemu.
To raz. Dwa: co jeszcze zrobią ,,polscy" posłowie, by uzasadnić istnienie Berlin Brandenburg?
jpelerj
Przecież PIS tę ustawę zmieni w jeden dzień, a najpóźniej dzień potem podpisze to PAD. Trochę powagi.
prawnuk
Ależ przewidzieli że będzie spółka celowa i masę kasy dla działaczy. 100/100 - gdzie więc niby kłamali?
prawnuk
targowica był to ruch katolicki, wsteczny przeciwny europeizacji Polski. Popierający to by Polak dalej pracował za coś co dziś zwie się miską ryżu
po_co
Generalna zasada powinna stanowić, że państwo nie posiada własnego majątku - z drobnymi wyjątkami (konkretnymi wyjątkami).
Natomiast obecny majątek państwowy nie powinien być prywatyzowany "na dziko" aczkolwiek ostatecznie powinno do tego dojść.
prawnuk
no widzę 8 przeciw - zwolenników partyjnych etatów
gruking
Szczerba i Joński może odpowiedza kto sprzedał PZU firmie krzak z holandii ? kto sprzedał Polskie Koleje Linowe ? kto sprzedał dla Warner Bros za 8 mln zł prawa autorskie do utworów Niemena Santor i German ?
szprotkafinansjery
PZU nikt nie sprzedał za bezcen, a za PKL matoły z PIS przepłaciły jak mało kto dla partyjnej propagandy. Przypomnij kto władował 1,2 mld w wyburzoną elektrownię i sprzedał Lotos, niezwykle ważny dla bezpieczeństwa państwa, za bezcen Arabom?

Powiązane: CPK - Centralny Port Komunikacyjny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki