REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Kopacz: Oczekuję rozszerzenia listy pytań w ewentualnym referendum 25 października

2015-08-21 13:48
publikacja
2015-08-21 13:48
Dodaj Bankier.pl w Google
Kopacz: Oczekuję rozszerzenia listy pytań w ewentualnym referendum 25 października
Kopacz: Oczekuję rozszerzenia listy pytań w ewentualnym referendum 25 października
fot. fot. Tomasz Urbanek / / EastNews

Premier Ewa Kopacz oświadczyła w piątek, że oczekuje od prezydenta Andrzeja Dudy rozszerzenia listy pytań w ewentualnym referendum w dniu 25 października, po spotkaniu ze wszystkimi przedstawicielami partii politycznych. "Polska nie jest państwem jednej partii" - podkreśliła.

"Oczekuję na rozszerzenie tych pytań po spotkaniu z wszystkimi przedstawicielami partii politycznych. (...) Z jednego powodu: Polska nie jest państwem jednej partii i nie chcę, żeby kiedykolwiek tak się stało" - oświadczyła szefowa rządu.

Jak mówiła, "miarą dobrego polityka jest to, na ile potrafi słuchać i rozumieć argumenty strony, która go oficjalnie nie popiera". "Jeśli pan Andrzej Duda chce mieć referendum, powinien przede wszystkim zwrócić się w stronę tych, którzy nie są jego naturalnym zapleczem politycznym; powinien wsłuchać się również w głos tych innych ugrupowań, które dzisiaj systematycznie zbierają pytania od Polaków" - oceniła Kopacz.

Jak mówiła, Polscy mają mnóstwo dylematów. Według jest są to m.in.: finansowanie Kościołów, przywileje związków zawodowych, trwałość programu zapłodnienia metodą in vitro czy przywileje parlamentarzystów. Jak dodała, zaniepokoiły ją też niedawne słowa rzeczniczki PiS dotyczące - według Kopacz - możliwości ewentualnego powrotu do obowiązkowej służby wojskowej. "Te pytania, również muszą być wysłuchane przez pana prezydenta" - zaznaczyła premier. (PAP)

Wakacje na giełdzie

mzk/ eaw/ abr/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (132)

dodaj komentarz
~prekariat
chcieliscie PISuarow to macie ! przypominam ze to oni obnizyli podatek dla najbogatszych z 40 na 32%
~kkk11
"Polska nie jest państwem jednej partii"ale przez 8 lat mogła byc
~Traydos
Dopisać? Przecież dopisać to się można do wycieczki szkolnej!
A czemu nie chciała "dopisać" tak ważnych rzekomo kwestii do referendum Komorowskiego?
~JK
Niech Kopacz najpierw przekopie do 1 metra... i nie pieprzy głupot. Jej cynizm jest rozbrający. To przecież ona i jej klika nie słuchają od 8 lat wyborców. Więc w cziom dieło?
~wert
Niech się dopisze do referendum Bronka
~asdasd
nie głosuję na żadną partię z "bandy czworga" ale to co Kopacz wymyśliła to jakiś absurd, który ich tylko pogrąża. Do "swojego" referendum pytań dopisać nie chcieli a do "cudzego" chcą - ŻENADA
~MP
Cenzura szaleje na tym portalu.
~mareklu
A niech sobie oczekuje. Albo się dopisze jak radził jej idol Komorowski do pamiętnika lub wycieczki. Po wyborach to najlepiej niech się uda na daleką wycieczkę.
~qqq
Referendum z pytaniami retorycznymi jest BEZ SENSU. A kliladziesiąt milionów pójdzie sie...
~Krzysiek
Pani premier trzeba było dopisać te pytania do referendum tworzonego ze strachu - na wariata- przez pani towarzysza partyjnego prezydenta Komorowskiego.

Powiązane: Andrzej Duda

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki