REKLAMA

Jacek Kurski wygwizdany na festiwalu w Opolu. Prezes TVP twierdzi, że to cudzoziemcy

Marcin Hołubowicz2016-06-06 12:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-06-06 12:00
Jacek Kurski wygwizdany na festiwalu w Opolu. Prezes TVP twierdzi, że to cudzoziemcy
Jacek Kurski wygwizdany na festiwalu w Opolu. Prezes TVP twierdzi, że to cudzoziemcy
fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Jacek Kurski został wygwizdany na festiwalu w Opolu. Prezes TVP pozostał niewzruszony i stwierdził, że gwizdy to oznaka aprobaty ze strony cudzoziemców.

- W wielu krajach aplauz wyraża się poprzez gwizdy, dlatego witam również cudzoziemców w Opolu” – powiedział na scenie prezes TVP. Takim „żartem” próbował ratować się Jacek Kurski, gdy wyszedł na scenę, aby wręczyć nagrodę zwycięzcy konkursu Złote Opole. – Łączy nas jedno. Kochamy polską muzykę, kochamy polskie piosenki. I teraz cudzoziemców proszę, by pozwolili polskiej widowni dowiedzieć się, kto dostał Grand Prix 2016 Złote Opole – kontynuował. Po wręczeniu nagrody Michałowi Szpakowi za piosenkę „Jesteś bohaterem” zszedł ze sceny i nie pojawił się na brefingu przeznaczonym dla dziennikarzy.

Nowa wersja „Kilera” i konfiskowanie polskich flag

Festiwal Opole 2016 wywołał sporo politycznych emocji. Przed wejściem na teren imprezy Komitet Obrony Demokracji miał rozdawać znaczki KOD-u i polskie flagi, które potem – zdaniem lokalnych mediów – miały być konfiskowane przez ochronę festiwalu.

Głośnym echem odbił się również występ lidera Elektrycznych Gitar. Kuba Sienkiewicz zaśpiewał bowiem na scenie nową wersję swojego słynnego przeboju „Kiler”. Zamiast oryginalnych słów, uczestnicy festiwalu mogli usłyszeć: "Już tylko Kiler / Polska w ruinie / Siedzę na minie / Kiedy to minie? / Same zakręty / Kiler wyklęty / Kiler skazany / Na dobre zmiany / Czy to dla sportu / Lepszego sortu / w tej kategorii / nowej historii / jak naród Polan / powstaje z kolan / i łuk triumfalny."

Cudzoziemcy lubią gwizdać

Jacek Kurski nie był pierwszym, który „gwizdanie” przypisał cudzoziemcom. Przypomnijmy, że w trakcie wręczania medali piłkarzom ręcznym na mistrzostwach Europy przez premier Beatę Szydło, padły gwizdy ze strony publiczności. Wówczas część prawicowych komentatorów przypisywała je niemieckim kibicom. „Wygwizdanie” dotknęło także prezydenta Andrzeja Dudę w trakcie finału Pucharu Polski. Wówczas niektórzy stawali w obronie prezydenta twierdząc, że ci, którzy gwizdali, nie byli „prawdziwymi kibicami”.

Źródło:
Tematy
Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~yebleble
W myśl zasady: nikt nam nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe jest białe.
~Ojciec_Fidzyk
To byli cudzoziemcy z Torunia
~ABC
zajmijcie się gospodarką i finansami, a nie gwizdami na festiw., I to ma być wasz news!!!!! kicha!!!!!!
~LOT
Kurski został wygwizdany bo z TVP stwozył TVPiS :)
~ZŁOjestGŁOŚNE
Podburzeni przez złodziei z 3rp , ogłupiani od "Okrągłego Stołu" obrani z gotówki ,dziś tak są skołowani że nawet przeciwko własnym interesom będą protestować ...PROPAGANDA NEOLIBERALNA iii RP zrobiła swoje.....
~Robieni_w_Bambuko
Ja słyszałem wyraźne gwizdy, ale i widziałem sporo oklaskujących - mniejsza liczba gwiżdzących jest głośniejsza od większości klaszczącej tak jak mniejsza liczba targowiców robi jazgot na całą UE. A dowody są jasne, przegrane wybory przez POstkomunę i olbrzymia przewaga rządu (PIS) w rankingach poltycznych nie pozostawia złudzeń Ja słyszałem wyraźne gwizdy, ale i widziałem sporo oklaskujących - mniejsza liczba gwiżdzących jest głośniejsza od większości klaszczącej tak jak mniejsza liczba targowiców robi jazgot na całą UE. A dowody są jasne, przegrane wybory przez POstkomunę i olbrzymia przewaga rządu (PIS) w rankingach poltycznych nie pozostawia złudzeń kto gwizdał , a kto bił brawo. Krowa, która ryczy najgłośniej (targowice) najmniej mleka daje wobec krów , ktore robią swoje i karmią nas wszystkich.
~sairum2
Na niektórych jak plują to mówią że deszcz pada.
~hm
Nie ma juz kochanych komorowskich tuskow, kopaczy nowakow ,kwasniewskich

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki