Jacek Kurski wygwizdany na festiwalu w Opolu. Prezes TVP twierdzi, że to cudzoziemcy

Jacek Kurski został wygwizdany na festiwalu w Opolu. Prezes TVP pozostał niewzruszony i stwierdził, że gwizdy to oznaka aprobaty ze strony cudzoziemców.

- W wielu krajach aplauz wyraża się poprzez gwizdy, dlatego witam również cudzoziemców w Opolu” – powiedział na scenie prezes TVP. Takim „żartem” próbował ratować się Jacek Kurski, gdy wyszedł na scenę, aby wręczyć nagrodę zwycięzcy konkursu Złote Opole. – Łączy nas jedno. Kochamy polską muzykę, kochamy polskie piosenki. I teraz cudzoziemców proszę, by pozwolili polskiej widowni dowiedzieć się, kto dostał Grand Prix 2016 Złote Opole – kontynuował. Po wręczeniu nagrody Michałowi Szpakowi za piosenkę „Jesteś bohaterem” zszedł ze sceny i nie pojawił się na brefingu przeznaczonym dla dziennikarzy.

Nowa wersja „Kilera” i konfiskowanie polskich flag

Festiwal Opole 2016 wywołał sporo politycznych emocji. Przed wejściem na teren imprezy Komitet Obrony Demokracji miał rozdawać znaczki KOD-u i polskie flagi, które potem – zdaniem lokalnych mediów – miały być konfiskowane przez ochronę festiwalu.

Głośnym echem odbił się również występ lidera Elektrycznych Gitar. Kuba Sienkiewicz zaśpiewał bowiem na scenie nową wersję swojego słynnego przeboju „Kiler”. Zamiast oryginalnych słów, uczestnicy festiwalu mogli usłyszeć: "Już tylko Kiler / Polska w ruinie / Siedzę na minie / Kiedy to minie? / Same zakręty / Kiler wyklęty / Kiler skazany / Na dobre zmiany / Czy to dla sportu / Lepszego sortu / w tej kategorii / nowej historii / jak naród Polan / powstaje z kolan / i łuk triumfalny."

Cudzoziemcy lubią gwizdać

Jacek Kurski nie był pierwszym, który „gwizdanie” przypisał cudzoziemcom. Przypomnijmy, że w trakcie wręczania medali piłkarzom ręcznym na mistrzostwach Europy przez premier Beatę Szydło, padły gwizdy ze strony publiczności. Wówczas część prawicowych komentatorów przypisywała je niemieckim kibicom. „Wygwizdanie” dotknęło także prezydenta Andrzeja Dudę w trakcie finału Pucharu Polski. Wówczas niektórzy stawali w obronie prezydenta twierdząc, że ci, którzy gwizdali, nie byli „prawdziwymi kibicami”.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~yebleble

W myśl zasady: nikt nam nie udowodni, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

! Odpowiedz
1 1 ~Ojciec_Fidzyk

To byli cudzoziemcy z Torunia

! Odpowiedz
5 5 ~ABC

zajmijcie się gospodarką i finansami, a nie gwizdami na festiw., I to ma być wasz news!!!!! kicha!!!!!!

! Odpowiedz
14 13 ~LOT

Kurski został wygwizdany bo z TVP stwozył TVPiS :)

! Odpowiedz
3 2 ~ABC

A TY FRUWASZ W OBŁOKACH!

! Odpowiedz
11 16 ~ZŁOjestGŁOŚNE

Podburzeni przez złodziei z 3rp , ogłupiani od "Okrągłego Stołu" obrani z gotówki ,dziś tak są skołowani że nawet przeciwko własnym interesom będą protestować ...PROPAGANDA NEOLIBERALNA iii RP zrobiła swoje.....

! Odpowiedz
17 19 ~Robieni_w_Bambuko

Ja słyszałem wyraźne gwizdy, ale i widziałem sporo oklaskujących - mniejsza liczba gwiżdzących jest głośniejsza od większości klaszczącej tak jak mniejsza liczba targowiców robi jazgot na całą UE. A dowody są jasne, przegrane wybory przez POstkomunę i olbrzymia przewaga rządu (PIS) w rankingach poltycznych nie pozostawia złudzeń kto gwizdał , a kto bił brawo. Krowa, która ryczy najgłośniej (targowice) najmniej mleka daje wobec krów , ktore robią swoje i karmią nas wszystkich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 17 ~sairum2

Na niektórych jak plują to mówią że deszcz pada.

! Odpowiedz
12 11 ~hm

Nie ma juz kochanych komorowskich tuskow, kopaczy nowakow ,kwasniewskich

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil