REKLAMA

Greta Thunberg laureatką nowej nagrody; milion euro przekaże innym

2020-07-20 19:40
publikacja
2020-07-20 19:40
fot. Laurie DIEFFEMBACQ / Parlament Europejski

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg powiedziała w poniedziałek, że przekaże milion euro z nowej nagrody, którą otrzymała, grupom zajmującym się zmianami klimatycznymi i ekologią - poinformowała agencja Reutera.

Thunberg została laureatką nagrody Gulbenkian Prize for Humanity przyznawanej przez Fundację Galusta Gulbenkiana.

17-latka powiedziała w filmie opublikowanym na Instagramie, że milion euro to „więcej pieniędzy, niż jest w stanie sobie wyobrazić”. Dodała, że cała kwota z nagrody zostanie przekazana za pośrednictwem jej fundacji różnym organizacjom i projektom, które pomagają ludziom dotkniętym kryzysem klimatycznym i ekologicznym.

Jedna z dwóch pierwszych darowizn Thunberg w wysokości 100 tys. euro trafi do SOS Amazonia, kampanii crowdfundingowej zapoczątkowanej w czerwcu, mającej na celu zakup materiałów medycznych i świadczenie usług telemedycznych mieszkańcom brazylijskiego lasu deszczowego.

Druga darowizna, także w wysokości 100 tys. euro, wesprze Fundację Stop Ecocide, która zabiega o ściganie przez Międzynarodowy Trybunał Karny osób odpowiedzialnych za niszczenie świata przyrody na wielką skalę.

Thunberg do Gulbenkian Prize for Humanity została wybrana spośród 136 nominowanych z 46 krajów. Nagroda ma na celu wyróżnienie ludzi i grup na całym świecie, których wkład w łagodzenie zmian klimatu i adaptację do ich skutków wyróżnia się nowatorstwem i siłą oddziaływania.

Jorge Sampaio, przewodniczący jury i były prezydent Portugalii, nazwał Thunberg „jedną z najbardziej niezwykłych postaci naszych czasów” ze względu na jej zdolność do mobilizowania młodszych pokoleń do wspierania działań na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
jas2
Żyję już na świecie 60 lat i nie pamiętam żeby kiedykolwiek było w Polsce tyle lasów, tyle zarośli, tyle dzikich zwierząt i tyle zielonej trawy. Krótko mówiąc przyroda kwitnie.
A ciągle słyszę tylko: Zniszczone środowisko... biedne zwierzątka...
specjalnie_zarejstrowany1
Ta nagroda jest za wizerunek rozumiem? Bo za tresc w mediach spolecznosciowych jest odpowiedzialny jej ojciec co wyszlo na jaw przez facebooka.
tomitomi
''mała'' dziewczynka urośnie na ''wielką'' aktorkę !!!
Greta - produkt uboczny globalistów ,,,,,
plutarch
Dlaczego Moskwa za każdym razem szydzi z Grety? Ja wiem, ale może Wy mi powiecie?
jes
Szkoda, że do tych zielonych nie dociera, że to chińskie pieniądze. Dotrze jak już w UE nie będzie pracy i przemysłu.
innowierca
Wartosc calego show "O malej dziewczynce ktora opuscila szkole, zeby ratowac swiat" jest duzo wieksza niz milion euro.
Sa rezyser, producent i sponsorzy.......Ostatnio po pojawieniu sie Covid Greta rozpoczela kariere piosenkarki z pomoca rodzicow, czyli znanych w Szwecji aktorow, piosenkarzy i ogolnie celebrytow.
To
Wartosc calego show "O malej dziewczynce ktora opuscila szkole, zeby ratowac swiat" jest duzo wieksza niz milion euro.
Sa rezyser, producent i sponsorzy.......Ostatnio po pojawieniu sie Covid Greta rozpoczela kariere piosenkarki z pomoca rodzicow, czyli znanych w Szwecji aktorow, piosenkarzy i ogolnie celebrytow.
To sa "szoly" szyte na miare naszych czasow. Czasow rozpoczetej produkcji podskornych chipow.
plutarch
Pachniesz trollem Moskwy i jesteś nim.
innowierca odpowiada plutarch
Zupelnie bez zwiazku z tematem
Ja sie tylko zastanawiam kto ma prawa autorskie i ktora wytwornia produkuje ten cykl. I co ma do tego Moskwa. A z drugiej strony jednym z udzialowcow lub producentow programu moze byc Rosjanin. Dlaczego nie. Przeciez to dosc duze medialne przedsiewziecie zatrudniajace wielu roznych pracownikow. Przeciez
Zupelnie bez zwiazku z tematem
Ja sie tylko zastanawiam kto ma prawa autorskie i ktora wytwornia produkuje ten cykl. I co ma do tego Moskwa. A z drugiej strony jednym z udzialowcow lub producentow programu moze byc Rosjanin. Dlaczego nie. Przeciez to dosc duze medialne przedsiewziecie zatrudniajace wielu roznych pracownikow. Przeciez to Szwecja a tam sa wszystkie narodowosci. Dodatkowo showy i spektakle medialne przechodza ewolucje jak wszystko. 30 lat temu w program BIG BROTHER nikt by nie uwierzyl.
panguzik
Ciekawe czy ta dziwna dziewczynka sama zarobiła bańkę euro ? Może dziadzio Soros dał jej kieszonkowe ...
daniel_1
Gdzie było napisane, że zarobiła?
Gdzie było napisane, że SAMA zarobiła?
hmm

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki