REKLAMA

GUS: dzieci najczęściej rodzą się we wtorki, najrzadziej w niedziele

2015-10-18 07:18
publikacja
2015-10-18 07:18
FORUM

Najwięcej dzieci rodzi się latem; w lipcu, sierpniu i wrześniu. Najczęściej we wtorki, najrzadziej w niedziele - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

W 2014 r. najwięcej dzieci urodziło się we wtorek 8 lipca - przyszło ich wtedy na świat 1379. W całym 2014 roku we wtorki urodziło się 61 tys. 321 dzieci, co stanowi 16 proc. wszystkich urodzonych. W niedziele 2014 r. urodziło się 39 tys. 67 dzieci - wyliczył GUS.

W 2014 r urodziło się w Polsce prawie 10 tys. bliźniąt.

W końcu 2014 r. ludność Polski liczyła 38,5 mln osób z czego 6,9 mln to dzieci i młodzież w wieku od 0 - 17 lat, które stanowiły nieco ponad 18 proc. ogółu ludności. W miastach udział dzieci i młodzieży w ogólnej populacji to niespełna 17 proc, na wsi ponad 20 proc.

Wśród dzieci i młodzieży w wieku 0-17 lat występuje liczebna przewaga chłopców - ze względu na to, że rodzi się ich więcej (średnio stanowią około 51,5 proc. ogólnej liczby urodzeń). Na 100 chłopców przypada 95 dziewcząt. (PAP)

drag/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~Szparag
Banalna prawda jest taka, że w niedzielę lekarze i pielęgniarki mają wolne, w poniedziałek rozkręcają się (dochodzą do siebie) po weekendzie, no i we wtorek biorą się do pracy - trzeba nadrobić zaległości z dwóch dni. W niedzielę rodzą te które już muszą, reszta jest przesuwana na dni robocze.
~qwe
I to jest cała prawda o statystyce!!!
~Dżejms
To bardzo ważne badanie...czekamy na badanie kiedy się poczynają - do dzieła!
~WujekWładek
Jeśli po pojęciem "urodzonych w niedzielę" tradycyjnie rozumie się miłośników życia na cudzy koszt i żelaznej klienteli pomocy społecznej, to za kilka lat statystyki mogą być zupełnie inne.
~Sztefan_Wons
GUS to pasożyt. Kilka lat temu starałem się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. W ramach biznesplanu potrzebowałem od GUS pisemnej informacji nt. ilości firm z konkretnym PKD, działających w moim mieście. Informację, której wyszukanie/odfiltrowanie w komputerze przez urzędasa trwało pewnie kilka sekund,GUS to pasożyt. Kilka lat temu starałem się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. W ramach biznesplanu potrzebowałem od GUS pisemnej informacji nt. ilości firm z konkretnym PKD, działających w moim mieście. Informację, której wyszukanie/odfiltrowanie w komputerze przez urzędasa trwało pewnie kilka sekund, wydruk i opieczętowanie - drugie tyle, wyceniono na 120 PLN i wręczono mi po kilku dniach.
Od tego momentu wszelkim dzwoniącym do mnie GUS-om, TNS-om (skąd oni mają mój zastrzeżony nr telefonu?) itp. zawsze mówię, że informacji udzielę po przelaniu mi identycznej kwoty.
~Dżordż
Przypomnę tylko, że polityka prorodzinna tego kraju objawia się w tym, że VAT na kołyski wynosi 23%, natomiast VAT na trumny - 8%.
~takitam
No i dobrze. Dziecko możesz zrobić albo nie. A śmierć przychodzi tak czy siak i człowieka trzeba pochować. Porównujesz jedno drugim jakby VAT miał na jedno i drugie taki sam wpływ. Otóż na umieranie nie ma.
~Dżejms odpowiada ~takitam
Daj spokój - głupoty piszesz. Chodzi o politykę prorodzinną i nie opowiadaj że sytuacja demograficzna narodu jest bez znaczenia. Dobrze napisał zwracając uwagę na podatki. Ja dodam że wg.mnie to mamy rząd okupacyjny. Na potwierdzenie znajdź sobie raport NIK w ich aktualnościach z czerwca - zagranicznego kapitału praktycznie Daj spokój - głupoty piszesz. Chodzi o politykę prorodzinną i nie opowiadaj że sytuacja demograficzna narodu jest bez znaczenia. Dobrze napisał zwracając uwagę na podatki. Ja dodam że wg.mnie to mamy rząd okupacyjny. Na potwierdzenie znajdź sobie raport NIK w ich aktualnościach z czerwca - zagranicznego kapitału praktycznie wcale się nie kontroluje. To jaki z tego morał?
~DanielP
Moja trójka urodziła się w piątek :)
~endi
A później jak dorosną w który dzień tygodnia najczęściej wyjeżdżają z kraju ?

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki