REKLAMA

Fogiel: Jeśli chodzi o funkcje ministerialne, preferowałbym "płciowa ślepotę"

2019-11-15 09:50
publikacja
2019-11-15 09:50

Jeśli chodzi o funkcje ministerialne, preferowałbym taką płciowa ślepotę - powiedział w piątek wicerzecznik PiS Jarosław Fogiel, odnosząc się do liczby kobiet w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

/ fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Wicerzecznik i poseł PiS Radosław Fogiel był pytany w radiu RMF o zmniejszającą się liczbę kobiet w rządzie Mateusza Morawieckiego. Jak zauważył prowadzący, gdy Morawiecki został premierem, w rządzie było siedem kobiet, a obecnie są tylko trzy.

Fogiel odpowiedział, że "w PiS kobiet, oraz w ogóle polityków godnych tego, aby zostać ministrami, jest mnogo". Jak dodał, "widocznie pan premier uznał, że tak chce sobie ten rząd umeblować". Fogiel stwierdził również, że w kwestii obsadzania tek ministerialnych "płeć nie ma nic do rzeczy".

"Jeżeli chodzi o funkcje ministerialne, to raczej preferowałbym taką płciową ślepotę - albo jesteś dobry, dobra, albo jesteś kiepski, kiepska" - powiedział.

Fogiel wymienił, że w czasie rządów PiS kobiety obejmowały funkcję premiera, marszałka czy szefa klubu. "Mówienie, że PiS preferuje mężczyzn lub nie docenia kobiet, nie jest prawdą" - przekonywał.

W nowym rządzie kobiety mają pokierować trzema resortami. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma podlegać Marlenie Maląg, Ministerstwo Zarządzania Funduszami Małgorzacie Jarosińska-Jedynak, a Ministerstwo Rozwoju - Jadwidze Emilewicz. Do obsadzenia pozostało jeszcze Ministerstwo Sportu.

autor: Monika Zdziera

mzd/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki