REKLAMA

Facebook ponownie broni się przed oskarżeniami Bidena

2021-07-18 01:04
publikacja
2021-07-18 01:04
Facebook ponownie broni się przed oskarżeniami Bidena
Facebook ponownie broni się przed oskarżeniami Bidena
fot. rafapress / / Shutterstock

Portal społecznościowy Facebook bronił się w sobotę przed twierdzeniem prezydenta USA Joe Bidena, że tego typu platformy internetowe "zabijają ludzi", pozwalając na rozprzestrzenianie dezinformacji na temat szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Zdaniem szefów Facebooka fakty mówią co innego. "Dane pokazują, że 85 proc. użytkowników Facebooka w USA było lub chce być zaszczepionych przeciwko Covid-19" – napisał na swoim blogu wiceprezes Facebooka Guy Rosen.

"Celem prezydenta Bidena było zaszczepienie 70 proc. Amerykanów do 4 lipca. To nie wina Facebooka, że cel ten nie został osiągnięty" - podkreślił Rosen.

W piątek Biden powiedział, że media społecznościowe, jak np. Facebook, "zabijają ludzi", zezwalając na dezinformację na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Była to kolejna krytyczna uwaga prezydenta USA na temat tych mediów.

"Oni zabijają ludzi...popatrzcie, jedyna pandemia, jaką mamy, to ta wśród niezaszczepionych" - powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu, odpowiadając na pytanie dotyczące jego opinii o działalności platform społecznościowych.

W pierwszym oświadczeniu po tych zarzutach Facebook bronił się, wskazując, że wprowadził zasady, mające zwalczać fałszywe opinie o Covid-19 i szczepionkach oraz że dostarcza "wiarygodnych informacji" na te tematy. (PAP)

zm/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kwiecien2021
Nie ma przebacz, odrobina słabości w czujności rewolucyjnej oznacza śmierć. Non stop trzeba udowadniać że się jest w awangardzie rewolucji .... Wczorajszy rewolucjonista to dzisiaj godny, dołu gdzieś przy drodze, konserwatysta.
To jest informacja .... reszta to michałki
darecki787
Czyżby ogon kolejny raz machał psem?
and00
No nie opierzyć FB za fake newsy, a nie zwrócić uwagi na wszechobecną cenzurę
Hipokryzja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki