REKLAMA

Cavatina Holding planuje przeprowadzić IPO w ciągu najbliższych kilku tygodni

2021-06-22 08:24
publikacja
2021-06-22 08:24
Cavatina Holding planuje przeprowadzić IPO w ciągu najbliższych kilku tygodni
Cavatina Holding planuje przeprowadzić IPO w ciągu najbliższych kilku tygodni
/ Cavatina Holding

Deweloperska grupa Cavatina Holding zamierza przeprowadzić IPO w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ostateczna decyzja będzie zależała od warunków rynkowych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Oferta będzie obejmować wyłącznie emisję nowych akcji, a jej szczegółowe parametry zostaną przedstawione w momencie publikacji prospektu. Spółka złożyła prospekt w KNF w marcu tego roku.

"Oferta publiczna i wejście na GPW będą kolejnym milowym krokiem w naszym rozwoju, który umożliwi nam realizację planu osiągnięcia do końca 2025 r. portfela projektów biurowych o powierzchni 1 mln m kw" - poinformował w komunikacie Rafał Malarz, prezes Cavatina Holding.

Jak podano, ostateczny termin jest uzależniony od terminu zatwierdzenia prospektu przez KNF i od warunków rynkowych.

Globalnymi Współkoordynatorami oraz Współprowadzącymi Księgę Popytu są mBank i Pekao Investment Banking, Współprowadzącym Księgę Popytu jest Bank Polska Kasa Opieki - Biuro Maklerskie, a doradcą prawnym w procesie jest Gessel, Koziorowski Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów.

Cavatina Holding to deweloper powierzchni biurowych. Spółka prowadzi działalność w Polsce i jest aktualnie obecna w siedmiu miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bielsku-Białej. W 2020 r. skonsolidowany zysk operacyjny dewelopera wyniósł 246,5 mln zł, co oznacza wzrost o 17 proc. rdr. Do dnia złożenia prospektu grupa zakończyła budowę dwunastu nieruchomości biurowych o łącznej powierzchni ponad 180 tys. m kw.

W następnych latach grupa planuje realizację i zakończenie kolejnych projektów o łącznej powierzchni ponad 450 tys. m kw. Kluczowym celem strategicznym jest podwojenie portfela do poziomu 1 mln m kw. do 2025 roku.

Grupa, jak podano, chce też osiągnąć zdolność do wypłacania "wysokiej i regularnej dywidendy". (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki