REKLAMA

Bułgaria: kilkudziesięciu celników zatrzymano za łapówkarstwo

2016-11-02 15:52
publikacja
2016-11-02 15:52

Ponad 30 celników zatrzymano w środę na bułgarskim przejściu granicznym z Turcją - Lesowo. Od rana przejście jest zamknięte. Bułgarskie władze radzą kierowcom korzystać z dwóch innych punktów granicznych - Kapitan Andreewo i Małko Tyrnowo.

fot. lindom / / YAY Foto

Celnikom zarzuca się łapówkarstwo. Przygotowania do wspólnej akcji policji, prokuratury i Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego trwały ponad pół roku. Celników śledzono, ich telefony były na podsłuchu. Według prokuratury zatrzymani brali pieniądze za załatwienie szybszej kontroli, przymykanie oczu na przemyt towarów i przede wszystkim ludzi.

W ostatnich miesiącach przemyt nielegalnych migrantów był najbardziej intratnym biznesem na tym przejściu - oświadczyła prokuratura.

Według komunikatu MSW rewizje w domach celników i pomieszczeniach służbowych przeprowadzono również w pobliskim mieście Jamboł i czarnomorskim porcie Burgas.

Na początku października analogiczną akcję przeprowadzono na największym przejściu z Turcją - Kapitan Andreewo. Czternastu z kilkudziesięciu zatrzymanych wówczas celników nadal przebywa w areszcie.

W środę ruch przez bułgarskie przejścia graniczne jest utrudniony nie tylko z powodu operacji policyjnej w Lesowie. Od rana zamknięte jest przejście z Rumunią - Dunaw Most, w pobliżu miast Ruse i Giurgiu. Przyczyną, jak podały rumuńskie władze, są poszukiwania sprawców napadu na bank w Bukareszcie.

Z Sofii Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ ksaj/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki