REKLAMA

Boryszew mógł naruszyć na koniec I półrocza wskaźniki DSCR i pokrycia odsetek

2020-09-01 17:32
publikacja
2020-09-01 17:32
materiały dla mediów

Boryszew ocenia, że mógł naruszyć na koniec I półrocza 2020 roku wskaźnik obsługi zadłużenia finansowego DSCR oparty o skorygowany wynik EBITDA grupy i obsługę zadłużenia za ostatnie 12 miesięcy, a także wskaźnik pokrycia odsetek oparty na wyniku EBIT i odsetkach za ostatnie 12 miesięcy - podała spółka w komunikacie.

"Możliwe nowe naruszenia powyższych dwóch wskaźników odnoszą się do umów kredytowych z jednym z 6 banków wskazanych w raporcie za I kwartał 2020 roku, w których testowany jest również wskaźnik długu brutto (lub netto) do EBITDA oraz do umów z jednym z 2 nowych banków, niewskazanych w raporcie za I kwartał 2020 roku, w których naruszenie wskaźnika długu brutto do EBITDA może nastąpić po raz pierwszy dopiero po opublikowaniu skonsolidowanych sprawozdań finansowych za I półrocze 2020 roku" - podano w komunikacie.

Zarząd Boryszewa zamierza niezwłocznie wystąpić z wnioskiem o odstąpienie od ewentualnych sankcji wynikających z umów kredytowych, związanych z nowym naruszeniem kowenantów finansowych i czasowej zmiany lub uchylenia testowania tych wskaźników finansowych.

Spółka informowała w czerwcu, że naruszyła w pierwszym kwartale kowenant finansowy w zakresie długo netto/EBITDA. W umowach kredytowanych wskaźnik grupy miał się kształtować na poziomie nie wyższym niż 3,5. W pierwszym kwartale było to 3,76.

Jak podano we wtorkowym komunikacie, banki kredytujące - za wyjątkiem jednego, który planuje podjąć decyzję we wrześniu - wyraziły zgodę na odstąpienie od ewentualnych sankcji wynikających z umów kredytowych, związanych z naruszeniem kowenantu za pierwszy kwartał i rozważają zmianę wysokości tego wskaźnika lub czasowego zawieszenia jego testowania w kolejnych kwartałach tego roku.

Boryszew planuje publikację raportu za pierwsze półrocze na 4 września 2020 roku. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki