REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Bloober Team chce przejmować atrakcyjne podmioty. Dywidenda możliwa jeszcze w 2023

2023-03-07 15:26
publikacja
2023-03-07 15:26

Bloober Team w nowej strategii na lata 2023-2027 zakłada przeprowadzanie transakcji M&A, a przejmowane mają być podmioty, z którymi spółka współpracowała lub będzie współpracowała w przyszłości - powiedział na konferencji Games Invest Forum prezes Piotr Babieno. Spółka nie wyklucza wypłaty dywidendy w tym roku.

Bloober Team chce przejmować atrakcyjne podmioty. Dywidenda możliwa jeszcze w 2023
Bloober Team chce przejmować atrakcyjne podmioty. Dywidenda możliwa jeszcze w 2023
/ Materiały spółki

"Według naszej nowej strategii będziemy chcieli w przyszłości prowadzić transakcje M&A, tym samym przejmując podmioty, które są dla nas atrakcyjne. Nie chcemy robić tego na zasadzie koniunkturalnej, czyli nie chcemy podejmować spółek, które są ciekawe i giełdowe, dzięki którym moglibyśmy zarobić na akcjach" - powiedział w trakcie Games Invest Forum prezes Bloober Team, Piotr Babieno.

"Podstawą naszej działalności jest wypracowanie sobie pozycji lidera w gatunku horror. W związku z tym będziemy obserwowali partnerów, z którymi już współpracujemy lub nawiążemy współpracę, jeżeli będzie dobra i będziemy mieli pewność, że (...) jesteśmy w stanie się rozwijać, to jest duża możliwość, że te spółki będą elementami przejęć w przyszłości" - dodał.

Babieno zapowiedział również możliwość wypłaty dywidendy, ale zaznaczył, że priorytetem pozostaje dalsze inwestowanie w rozwój spółki.

"W momencie gdy spółka ma środki i nie wie co z nimi robić (...), to jest to moment, w którym powinna się podzielić z akcjonariuszami. Jeszcze nie mamy tyle środków, żeby nie wiedzieć, jak je wykorzystać, a mamy kolejne pomysły, jak je wydatkować" - powiedział.

"Myślę, że ten moment za chwilę przyjdzie i nie wykluczam, że być może nawet w tym roku będziemy mieli możliwość, aby z akcjonariuszami się dzielić" - dodał.

We wtorek Bloober Team ogłosił nową strategię spółki na lata 2023-2027, w której planuje skupić się na grach survival horror oraz zintensyfikować współpracę ze światowymi studiami. Zapowiedziano również, ze spółka w II połowie roku otworzy biuro w Los Angeles i planuje również otwarcie biura w Warszawie. Bloober Team zamierza w 2023 roku przenieść swoje notowania z NewConnect na główny rynek GPW. (PAP Biznes)

mcb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki