REKLAMA

Bezpłatne przejazdy Kolejami Dolnośląskimi dla właścicieli aut w dni ze smogiem

2018-02-16 10:15
publikacja
2018-02-16 10:15

Koleje Dolnośląskie w ramach walki ze smogiem wprowadzą bezpłatne przejazdy kolejowe dla właścicieli samochodów w obrębie Wrocławia w dni, kiedy wartość stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu przekroczy dopuszczalne normy.

/ Koleje Dolnośląskie

Aby podróżować darmo razem ze współpasażerem, wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu z aktualnymi badaniami technicznymi.

Oferta regionalnego przewoźnika będzie obowiązywać w dni, kiedy prognozowana wartość stężenia pyłu PM10 przekroczy 141 mikrogramów na metr sześc. powietrza na obszarze aglomeracji wrocławskiej. "Pasażerowie będą mogli korzystać z kolei aglomeracyjnej (czyli wszystkich stacji w granicach administracyjnych Wrocławia) do końca dnia wskazanego w komunikacie, czyli do godziny 23.59" - czytamy w informacji KD. Dodano, że o darmowych przejazdach podróżni znajdą na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich oraz w mediach społecznościowych przewoźnika.

Członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak zaznaczył, że choć to nie spaliny samochodowe w głównej mierze przyczyniają się do złego stanu powietrza w miastach, to jednak pogarszają jego jakość.

"Jeżeli można w jakikolwiek sposób poprawić komfort życia w ramach aglomeracji wrocławskiej, choćby przez zmniejszenie liczby samochodów na ulicach, należy podjąć odpowiednie decyzje" powiedział.

Koleje Dolnośląskie (KD) są spółką samorządową. (PAP)

autor: Agata Tomczyńska

edytor: Anna Mackiewicz

ato/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Smog

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki