REKLAMA

Allegro przejmuje firmę kurierską X-press Couriers

2021-10-08 09:44
publikacja
2021-10-08 09:44
Allegro przejmuje firmę kurierską X-press Couriers
Allegro przejmuje firmę kurierską X-press Couriers
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Allegro przejmuje X-press Couriers, firmę kurierską realizującą dostawy tego samego dnia, jako uzupełnienie usług fulfillment oraz oferty sieci automatów paczkowych - podała spółka w komunikacie prasowym.

Jak podano, X-press Couriers to jeden z partnerów logistycznych Allegro. Celem akwizycji jest dalszy rozwój dostawy tego samego dnia.

"Lokalny dostawca usług kurierskich uzupełni ofertę usług One Fulfillment by Allegro oraz zapewni wsparcie w rozwoju sieci własnych automatów paczkowych, co pozwoli na jeszcze szybsze dostawy w największych polskich miastach" - podało Allegro.

"Już kilka milionów ofert na naszej platformie jest objętych opcją dostawy nawet tego samego dnia. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi jako alternatywy dla zakupów offline. Zauważyliśmy również, że dodanie jej do ofert przekłada się na dodatkową sprzedaż dla naszych sprzedawców" – powiedział, cytowany w komunikacie, Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

"Spodziewamy się, że zwiększenie skali usługi i rozszerzanie jej na kolejne duże miasta - w połączeniu z naszymi projektami One Fulfillment oraz własnymi automatami paczkowymi - wpłynie pozytywnie na doświadczenie klientów oraz pozwoli nam marginalnym kosztem oferować dostawy dla naszych klientów" - dodał.

Allegro od dwóch lat współpracuje z firmą X-press Couriers, która oferuje dostawy tego samego dnia w 9 największych aglomeracjach w Polsce oraz pomiędzy nimi. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
kenn
Mamy do czynienia z całkowitym przejmowaniem wolnego rynku przez korporacje już od dłuższego czasu, teraz jeszcze w akcję wkroczyły siły polityczny - jawnie, wraz z szopką "epidemiczną".
grzegorzkubik
Szacun i pozdro dla kumatych.
300_pala
grzesiu bo ci na piku górka rośnie
itso_widmo_bieli
pewnie nie mieli już na benzynę ;)

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki